| alexandraCh a întrebat:

Dragii mei,
Am un amic cu care ma inteleg perfect. Imi spune tot ceea ce face, practic are deplina incredere in mine.
Cateodata tind sa cred ca e mai mult decat o amicitie intre noi.
Sunt cateva semne pe care nu prea stiu sa le "citesc":
- i se dilata "prea mult" pupilele cand vorbim;
- imi ia mereu apararea;
-oricat ar sta langa mine nu se plictiseste;
- intr-o zi a spus in fata prietenilor lui ca:" daca ei gasesc o fata ca mine el face orice";
-ma face sa ma simt atat de apropiata de el;
- imi spune des ca eu sunt diferita fata de celelalte fete
V-am intrebat deoarece e un baiat "rau" ( golan) nu e o persoana timida si vreau sa stiu intelesul acelor semne deoarece eu vreau doar o amicitie.
P.S: pe celelalte colege le jigneste mereu, le pipaie etc. cu mine e diferit.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Parisblue a răspuns:

Un cuvant de zis : Friendzoned.thumbs up

| Georgi2011 a răspuns:

Si tu vrei sa te ajutam un sfat cu privire la faptul ca si 1. tuil placi ori 2, vrei sa scapi de el
1. daca il placi zii ce simti pentru ca si el te place
2. zi ca nu mai vreti sa fiti prieteni ca te sufoca