| JJRosa a întrebat:

Dupa 3 luni in care am avut o relatie cu un baiat si in care am locuit 2 luni si ceva impreuna, ne-am despartit.Totul sa petrecut foarte repede si m-am indragostit repede de el.Acum vreo 2 saptamani iubitul meu a trebuit sa plece cu niste afaceri la Cluj cu un prieten, cel putin asa mi-a spus el. Imediat ce a ajuns acolo am observat ca nu ma mai suna la fel de des si nu mai imi trimitea mesaje. Dupa ce nu ma cautat 2 zile am inceput sa fac crize pentru ca se intampla pentru prima data cand se comporta asa. Intr-o seara m-a sunat si mi-a spus ca este singur in masina, insa chiar cand sa inchida am auzit ca vorbea cu cineva. L-am sunat si i-am spus cu cine vorbea si el a spus, cu mine dar nu l-am crezut.Cand a ajuns la hotel m-a sunat si in timp ce vorbeam la telefon am auzit o voce de baiat care radea insa nu era vocea lui. Imi era clar ca ma mintea, l-am sunat peste cateva zile si m-am decis sa ii spun ca daca nu inceteaza sa se mai comporte asa ma despart de el. Mi-a promis ca se schimba pentru ca nu vrea sa ma piarda si eu l-am crezut. A doua zi de dimineata l-am sunat si mi-a spus ca are treaba si ca ma suna el cand poate, si de atunci nu ma mai sunat si nici nu imi mai raspunde la telefon. Nu mi-a venit sa cred ca mi s-a intamplat asta, l-am sunat dupa cv timp si mi-a raspuns tatal lui si mi-a spus ca el nu poate sa vb.Am vb cu un prieten de al lui si mi-a spus ca tatal lui a fost de vina pentru lucrurile astea(tatal lui nu ma placea). Am gresit cum am reactionat la atitudinea lui? trebuia sa fiu mai toleranta? mersi frumos

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Eu cred ca v-ati grabit putin.Adica de 3 luni impreuna, deja mutat impreuna...nu e cam prea mult? O relatie trebuie traita, explorata pas cu pas...pentru ca partenerul tau poate sa nu fie asa cum ai crezut.
Este clar deja ca tipul nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine. Pune lucrurile cap la cap.De cand a plecat nu iti mai raspunde la telefon, nu te suna iar cand te suna sau raspunde vorbeste in graba si vrea sa iti dea cat mai repede cu flit. Apoi da vina pe zgomote, pe taicasu!
Cel mai probabil si-a gasit deja pe atcineva sau nu mai are chef de o relatie.Nu stiu! Poate gresesc deci daca vrei nu lua prea mult in considerare indemnul (sau sfatul, depinde cum il iei!) meu.
Incearca sa ii trimiti un SMS in care sa ii spui ca vrei sa vorbesti doar o data cu el pentru ca ti-ai dat seama ca e ceva in neregula si vrei sa lamuresti odata lucrurile.

| JJRosa explică:

Cred ca tatal sau este de vina pentru ca pe tot parcursul relatiei el a incercat sa ne desparta. Insa am decis sa nu il mai caut si sa imi vad de viata mea chiar daca imi este greu fara el. Mi-a povestit ca de fiecare data cand e cu cineva tatal lui reactioneaza asa si pana la urma il convinge sa renunte la persoana respectiva. Eu nu vreau sa fiu cu cineva a carui viata este condusa de tatal sau. Desi sunt decat 3 luni imi este destul de greu sa trec peste insa sa imi fie de invatatura, sa fiu mai atentahappy