| anonim_4396 a întrebat:

Schimbarea scolii. Poate majoritatea dintre noi au trecut prin asta.La mine se intampla a doua oara si...surprinzator,dar am emotii.straight face
Mi-e frica de cum ma vor percepe noii colegi, cum va fi totul.worried
Voi cum v-ati comporta cu noii colegi? Nu as vrea sa par o ciudatalaughing. Offf vreau sa va intreb atat de multe si totodata nu pot formula nicio intrebarestraight face. Voi cat de repede v-ati acomodat in alta scoala?

Răspuns Câştigător
| game a răspuns:

Eu nu am trecut prin schimbarea scolii in activitatea mea de elev, dar pot sa iti dau un sfat. Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine, si sa ai o parere buna despre tine. Este foarte important ca tu sa te simti bine in pielea ta si sa ai o parere buna despre tine, restul se va rezolva de la sine.
PS: scuze ca am intarziat cu raspunsul, dar mai bine mai tarziu decat niciodata tongue

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Anonimule, de unde stii tu ca sunt emo?laughinglaughing

| Vizitiul a răspuns:

Eu nu am avut aceasta "ocazie", nu am fost mutat in alta scoala. Nu e important cum te acomodezi, asta-i ceva superficial. Important e sa iti vezi de carte. Odata ce colegii tai observa ca esti fata sarguincioasa o sa aiba un "respect" pentru tine. In concluzie : lasa ambalajul, cauta in "pachet".

| viatadecacatt a răspuns:

Nu am fost intr-o astfel de situatie si nici nu as vrea. Uita de emotii si de gandurile ca"daca noii colegi ma vor lua drept o ciudata si isi vor bate joc de mine:-s?". Incearca sa pari cat mai normala si prietenoasa totodata, faci cunostinta cu ei, ii ajuti cu cate ceva daca poti si totul va fi bine.Bine,poate vor exista si cateva"fufe" sau chiar baieti care se cred smecheri\smecherre in clasa aia, dar pe aia ori nu ii bagi in seama (daca se ia de tine, sau chiar colegii care mai ieri alartaieri pareau amabili, acum iti sunt dusmani), ori le inchizi gura cu cateva vorbe"frumoase"oh go on.Succes!

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunabig grin
eu nu m-am mutat dintr-o cls in alta.ma rog, doar cand am intrat la liceu[adica anul asta]...si nu stiu ce sa zic, nu prea imi placestraight face inca ma simt aiurea in clasa aia...

La tine sper sa nu fie asa:d
Iti doresc succeS:*

| GnnAndra a răspuns:

Doamne :-|! Cum poti spune ca nu te vor primi waiting laughing. Esti o fata super. Frumoasa, amuzanta si iti place sa ajuti.Ai multe fundite... Mereu trebuie sa ai incredere in tine. Daca esti sociala ca si mine in prima zi o sa cunosti jumatate din clasa.Trebuie doar sa fi tu insati :*. Succes >big grin

Sa stii ca si eu voi trece prin asa ceva la anul'(2010-2011), asa ca nu pot decat sa-ti spun sa nu mai ai emotii, trebuie sa te gandesti ca nu are ce sa fie rau ...eu sunt la o scoala care m-a facut sa devin depresiva si ma duc si de frica la scoala asa ca nu cred ca ar putea sa fie ceva mai rau decat asta:-s:-s succes la noua scoalawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai mi-a luat cam 3 luni sa ma acomodez cu scoala si colegii noithinking cu toti ma inteleg foarte bine, adica sunt genul de perosna care nare treaba cu nimeni si atunci clar nu ma cert cu nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti cam Emo.Nu cred ca o sa te primeasca prea bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Silvitza! daca-i iei din prima cu ce pana ta totul se rezolva rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar fi tu insati si cu siguranta te vor accepta pentru ca esti o fata super in special amuzanta si sti sa faci glume bune nu ca altii.