| ...:::.danut.:::... a întrebat:

Dupa cat timp te-ai culcat cu prietenul tau? dupa cat timp ti-a pus mana pe sanii? eram curios deroarece sunt impreuna cu prietena mea de 10 luni si aseara i-am bagat mana prin chilotei:d [nu e primadata] si cand am ajuns acasa mi-a trm un sms "nu crezi ca am ajuns cam departe?"sadsadsad dupa 10 luni.sad mie nu mi se paresadsadsad eu am aproape 18 ani si ea aproape 17. Ne intelegem chiar ft bine:X eu sunt putin mai gelos si ne mai certam cateodata fara motivsadsad asta e felul meu de a fisad voi ce parere aveti? credeti ca ma iubeste?sadsadsad

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E mica, ce vrei sa ii ceri?!

Eu tot la fel am patit la 'prima atingere', chiar mai rau ca ma simteam folosita, de parca eram jucaria lui si vroia decat sa ma aiba!
Probabil si ea se simte la fel! Deci ia-o mai usor si nu mai apela la astfel de atingeri fara acordul ei si abia dupa ce trece o perioada!

Tu esti baiat si te aprinzi mai repede, dar ea constientizeaza totul in momentele alea si nu se lasa inca dusa de val! Probabil te-a lasat sa o atingi ca sa nu te simti tu prost (multe fete fac asta). E virgina, banuiesc, si e normal sa reactioneze asa...

| Malvina24 a răspuns:

Am facut dragoste cu prietenul meu dupa 1 an! mana pe sani mi-a pus cam dupa 8 luni! prietena ta are dreptul sa gandeasca cum vrea ea! nu o presa! daca ea vrea sa mai astepte e normal, ea nu se simte inca pregatita! in opinia ei tu ai cam ''ajuns prea departe'' asta inseamna un'' nu'' adica nu vrea! are inca 17 ani! mai asteapta sa imi creasca si ea un an (macar un an)! ma bucur ca va intelegeti bine asa si trebuie! gelozia e buna, dar nu exagerata! SI inca ceva foarte important:daca nu e pregatita sa faca dragoste nu inseamna ca nu te iubeste!~daca pui acesta intrebare inclin sa cred ca nu o iubesti tu pe ea!

soothe
| soothe a răspuns:

Cred si eu ca te iubeste; ar trebui sa o intelegi, ii este teama; gelos?
daca o iubesti intr-adevar, trebuie sa-i acorzi dragostea ta si deplina libertate sa se simta iubita ta. ca doar n-ai cumparat o oaie;
in legatura cu intimitatile, fiecare fata are masura lucrurilor din punctul ei de vedere; acred ca te iubeste; ramane sa-i dovedesti asa cum se asteapta ea;

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Ma gandesc ca te iubeste daca e cu tine de 10 luni, insa intelege-o si tu, poate nu e pregatita pentru atingerile acelea, ai rabdare cu ea. Poate era putin speriata si e si normal pentru ca nu e pregatita pentru mai mult, dar asta nu inseamna ca nu te iubeste.

| Roxy a răspuns:

Pai nu m-am culcat cu nimeni inca... dar eu sunt o fire foarte deschisa si perversa(asta nu inseama ca sunt curva pentru ca nu am mai avut de mult timp un prieten.mai exact din vara si si aia o fost o relatie la distantabig grin)sa revin totusi. mie prieteni mei nu miau pus mana pe fund ci i-am luat-o eu si i-am pus-o pe fundul meu si eu pe al lorbig grin binenteles in timp ce ne sarutam ca asa e mai placut.cand mi-a pus mana pe sani? pai cam tot atunci cand a vazut cat de deschis ractionez...

in cazul tau poate are acel sentiment de vina si cred ca ii este putin rusine ca ai mangaiat-o in zone "nepermise" sa zicem asa... dar cred ca inca te iubestehappy

| RaluE a răspuns:

Prietenul meu mi-a pus mana pe sani / fund dupa 6 luni... probabil este o fire mai timida si nu-i place sa ia lucrurile asa in graba. De alta data intreab-o daca este de acord ca sa nu va mai certati, pentru ca nu merita dupa atatea luni impreuna :X.
Bafta kiss!

| gabitza_6878 a răspuns:

Daca nu i-a sunat ceasul ( adica nu simte nevoia de sex) mai bine o lasi sa decida ea cand o sa faceti sex

| zuzumic a răspuns:

Parerea mea e ca fiecare persoana e unica in felul ei asa ca fiecare relatie e unica...are dreptate prietena ta faptul ca aveti 10 luni nu insemna ca gata trebuie sa faceti ceva stiu foarte multi barbati si baieti care au asteptato pe fata iubita si mai mult de 4 ani pentru ca o iubeau daca o iubesti sau ti la ea o sa ai rabdare o sa o intelegi si o sa o astepti pana o sa fie pregatita

ATENTIE! Tu sti ca pentru fete PRIMA oara e cel mai important daca prima oara nu iese bine crede.ma ca relatia voastra nu va tine mult asteapta si tu sa faceti mai mult tim si apoi veti vedea voi... oricu eu ii dau dreptate prietenei tale... baieti "BRUTE" vor ramane mereu singuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da! Este doar timida.
Ii va trece cu sigurantawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosac un cuplu ( baiatul are 19 ani, fata 17 ) care au facut sex dupa 1 luna. dar totusi au trecut 2 ani si inca sunt impreuna si se simt foarte bine :X insa, iti sfatuiesc sa vb cu ea sincer despre asta...eu cred ca as fi facut sex dupa 10 luni whistling

| crisss_5134 a răspuns:

Sincer eu cu prietenul meu m-am culcat dupa 1 luna jumate dar nu sfatuiesc pe nimeni sa faca ca mine, pentru ca am rgeretat.Mana pe sani in schimb mi-a pus-o foarte devreme undeva la 1 saptamana.Nu e bine sa o presezi, deoarece puteti ajunge sa va despartiti din cauza unei "probleme" banale.Asa ca succces dar nu o mai presa, cand va fi convinsa ca va fi momentul sa o faceti iti va arata asta. Good luck.

C.