| bzzbzz a întrebat:

Dupa ce am fost cu un baiat (la care am tinut si dupa ce ne-am despartit )el i-a cerut prietenia celei mai bune prietene a mea. Si ea mi-a zis acest lucru stiind ca am fost cu el si m-am intrebat ce sa faca si i-am zis: " nu stiu fa ce vrei" in acel moment nu mai puteam de suparare. Ea i-a acceptat prietenia. Are ea o vina ca i-a acceptat prietenia? adica nu s-a gandit la mine dar a m stat sa ma gandesc cum ar fi fost sa ma pun in locul ei, si eu faceam acelasi lucru, dar era o greseala?

Răspuns Câştigător
| MadaxElena a răspuns:

Ea nu trebuia sa acceptestraight face daca stia ca tu inca tii la el nu trebuia sa faca astastraight face poate a facut asta ca sa te faca geloasathinking da oricum nu e frumos deloc.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde cat a trecut de la despartirea cu el si cat ati fost impreuna!
Daca a durat putin si n-a fost dragoste, eu cred ca are 'voie' sa se bage pe elhee hee

| Bacemi a răspuns:

Ea a fost draguta si te-a intrebat. Poate il placea si ea de mult dar nu a facut nimic pentru ca erai cu el tu. Nu cred ca trebuie sa fii suparata pe ea. E drept ca sunt unii care nici nu s-ar fi gandit sa aiba o relatie cu ex-ul unei prietene. Dar te gandesti ca poate are dreptul. Poate a suferit mult timp si ii placea de el si nu a facut nimic pentru ca respecta relatia dintre voi. Cel mai bine ar fi sa o ajuti cu sfaturi si poate ca relatia dintre ei va merge. Doar tu poti sti cum e prietena ta de obicei. Mi-e greu sa cred ca e o prietena de suflet adevarata dar cand iubesti e greu.

| vladix a răspuns:

Cum sa nu fie vina ei? Mai ales ca te-a vazut suparata. Pune-te in locul ei. Ai face asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa te certi cu prietena ta cea mai buna pentru asta. poate ca ei se potrivesc mai bine si o sa fie mai fericiti. se mai intampla... ce-a fost in trecut nu mai conteaza. ca doar voi nu mai erati impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt momentan in acceasi situati adica un baiat a fost impreuna cu cea mai buna prietena a mea si dupa accea in timp ce aceast baiat era impreuna cu prietena mea se cam dadea la mine si s-au despratit din cauza mea si el mi-a cerut prietenia dal l-am refuzat pentru ca prietena mea este genul care pune la suflet
eu cred ca si ea e devina adica daca te-a vazut suparata si asa nu trebuia sa acepte mai ales ca e cea mai buna prietena a ta
dar nu trebuie sa va certati din aceasta cauza
las-o sa fie cu acel baiat. Poate va fi si ea fericita iar tu inceraca sa treci peste

| deya_7686 a răspuns:

I_kyss_yu id pentru cine vrea sfaturibig grin