| anonim_4396 a întrebat:

După ce i-am arătat profilul unei fete iubitului meu, el i-a dat follow și când i-am zis să îi dea unfollow nu a vrut. Și i-am sus că cred că ei vorbesc și mi-a trimis poza cu cine vorbește pe insta, dar eu cred că a șters conversația cu ea si apoi mi-a trimis poza. Cred că ascunde faptul ca vorbesc. Ce să fac?????????

Răspuns Câştigător
| user11080601008 a răspuns:

Plus gandeste te daca i se pare o tipa atractiva care te cunoaste si pe tine, si face asa si cu ea (ii da follow, vorbesc etc) cat timp crezi ca va dura pana sa se afle si sa fii bârfită? si sa rada toata lumea de tine pentru ca iubitul tau cauta altceva si se gandesc ca doar te folosește, o sa fie ceva gen: "o stii pe x? iubitul ei, y, mi-a dat follow si vorbeste cu mine laughing ce proasta e" cam asa o sa sune. poate chiar mai rau. daca vrei minte te si rănește te singura, daca nu poti accepta, ori lasa l direct si incearca sa te vindeci, apoi cineva care sa te respecte si sa te iubeasca indiferent de cate fete mai exista, tot o sa gasesti. cum vrei.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce sa faci? Gaseste-ti alt iubit.

| RAY a răspuns:

Bărbați sunt porci draga mea

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic!
daca iubitul tau vrea sa isi faca alta iubita, isi face fara sa-ti ceara voie!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Calugareste-te.

| Hammurabi a răspuns:

Chiar nimic.
Dacă iubitul tău te minte și e jigodie, cu cât afli mai repede și te convingi mai repede de chestia asta, cu atât e mai bine pentru tine.
Nu-ți mai pierzi niște ani aiurea cu el. Pentru că în final, tot acolo vei ajunge.

| Goete a răspuns:

Sa il lasi sa vorbeasca cu cine vrea, doar nu e proprietatea ta.

| mont a răspuns:

Dar ce are dacă se urmăresc pe Instagram sau vorbesc? De amici ai auzit? Ai vrea sa nu mai vorbească cu nimeni niciodată dacă e cu tine?

| user11080601008 a răspuns:

Pai, gandeste logic: tu esti iubita lui, sunteti impreuna, iar tu i ai aratat asa random o poza de pe profilul de Instagram al unei tipe (situatia este normala pana acum, zic eu), apoi el i-a dat follow (inseamna ca o vede atractiva si ii da si semne, pentru ca eu nu cred ca ar urmări o fata care i se pare urata, sa fim serioși), daca i-a dat follow si a refuzat sa ii dea si unfollow, inseamna ca nu te respecta, poate fi o forma de trădare si daca instinctul feminin iti spune ca ei vorbesc (ceea ce e foarte posibil, poate o fi refuzat sa ii dea unfollow la insistentele tale tocmai pentru a nu exista suspiciuni in legatura cu ideile tipei aleia), stiu ca e greu, am pățit o mai rau, depinde de persoana dar trebuie sa il lasi. daca face asa de fața cu tine cu tipe care ii par atractive si le da semne din astea cat timp isi "asuma" o relatie (cel putin tu daca el nu) inseamna ca nu te merita si vrea ideea de ceva nou. cel putin la mine in 99% din cazuri am avut dreptate cu toate instinctele feminine laughing in rest e trebuie ta ce faci, doar iti spun de pe acum ce ai putea face sa nu te ranesti singura alte cateva zile/săptămâni/luni etc ) asta e