| Marius925990 a întrebat:

Dupa ce naste femeia, vaginul devine larg? se simte vreo diferenta de atunci incolo?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vaginul revine la forma initiala dupa nastere!
Vaginul se dilata si sa mareste cat este marimea penisului.

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Dupa nastere, la cateva luni, vaginul revine la dimensiunile normale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit că după o perioadă, el își revine la normal, dar cred că asta se întâmplă femeilor mai tinere. Poate celor peste 35 de ani să zicem nu își mai revine.Se spune că vaginul se mai lărgește odată cu înaintarea în vârstă.

| missfatadelatara a răspuns:

Da normal. O sa fie nevoie de ceva cat o sticlă de 10La sa intre

| OAly a răspuns:

Vaginul se stramteaza la loc dupa nastere dar vor fi mici diferente fata de cum era inainte.

| Greusscristim a răspuns:

Cu siguranță va fi larg atâta timp cât iese un copil se reface după naștere dar de Stramtare nu mai se stramteaza nicibo data iar diferenta dintre un vagin care a născut și unul care nu a născut e mai mare decât cerul și pământul!

Singura soluție pentru stramtare este vaginoplastia rejuvenare vaginala