| Valyasdfg a întrebat:

După ce naște o femeie, când poți întreține relații sexuale cu ea, sau nu e indicat? Sau e interzis un timp?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca femeia a nascut pe cale naturala, in acel caz primul contact sexual poate fi intretinut imediat din momentul in care vaginul si-a revenit complet la dimensiunea sa normala, naturala si femeii nu ii mai apare senzatia de disconfort la atingere. Binenteles ca timpul necesar pentru ca starea vaginul sa devina complet restabilita este destul de diferit si din acest motiv nu se poate preciza care este/poate fi timpul necesar in cazul fiecarei femei in parte. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Dupa nastere o femeie are interzis sa faca sex.

| SG1995 a răspuns:

Cum a zis și corbul depinde, dar variați precum petting sau sexul oral nu e exclus dacă ambi simțiți nevoia.

| Jay1 a răspuns:

Da dureaza cam sase saptamani pana cand uterul revine la dimensiunea normala dupa nasterea obisnuita.
Activitatea poate fi reluată după şase săptămâni. BAFTĂ

| Fga_Geani_1968 a răspuns:

Nu ai voie