| anonim_4396 a întrebat:

Dupa menstruatie la 2 zile mi-am inceput viata sexuala si el ma ferit dar eu vreau sa-mi fac testul de sarcina pentru ca imi este frica de o eventuala sarcina. Dupa 11 zile este bine sa fac testul sau trebuie sa astept pana la data cand trebuie sa-mi vina si dupa daca intarzie sa ma alarmez.VA ROG ajutati-ma. pup pup pup

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fata draga, nu ai facut la scoala Educatie pentru Sanatate? Ce-i aia ferit?/ E O TAMPENIE CAT TINE DE MARE! In faza de excitatie, la barbat apar 2-3 picaturi de sperma/likid preejaculator, menite sa faciliteze penetrarea, dar acolo inoata cam 50 de milioane de potentiali PENETRATORI ai ovulului TAU! - PRICEPI?! Unica FEREALA E PREZERVATIVUL! Cum o sa te simti daca afli ca ai luat vreun sifilis, hepatita, HPV, HIV>>>SIDA< Candida sau niscai CIUPERCI "DELICIOASE"? NU MAI FA SEX FARA PREZERVATIV! DOAR CAND VEI VREA BEBE!

| Sara2 a răspuns:

Dupa 14 zile... dar daca iese negativ nu te culca pe-o ureche...repetal si dupa 30 zile sa fii sigura...(uneori menstruatia vine si peste sarcina)

| nicky a răspuns:

Da poti sa-l faci numai sa fie cu prima urina dimineata, asa vei fi sigura de rezultat.

| anonim_3399 a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata pentru ca nu erai in perioada fertila

| ingerasii a răspuns:

Nu dupa 11 zile poate dupa 2 saptamini si jumatate sau poate 3 saptamini dar totusi poti sa incerci sa il faci ca sa fi sigura