| vampyre a întrebat:

Help pls fetele. am o problema cu menstruatia luna aceasta, trebuia sa imi vina de o saptamana si nu mi-a venit inca worried
mentionez ca sunt plecata din tara de 3 luni, mi-a venit regulat in septembrie octombrie, si acum in noiemvrie trebuia sa apara prin 19 dar nimic. eu am plecat din tara in septembrie deci nu am avut contacte sexuale de atunci, ba chiar mi-am facut in octombrie si un test de sarcina inainte cu 2 zile de menstruatie si mi-a iesit bine, nu am de ce sa ma tem de sarcina pentru nu se poate daca era ceva aparea la test caci trecuse mai bine de o luna cand am plecat din tara pana mi-am facut testul! dar totusi incep sa ma sperii, a trecut o saptamana si nu a aparut, credeti ca e o simpla dereglare sau sa imi fac griji pentru mai mult? am mai avut probleme din astea sa imi intarzie insa acum parca am o senzatie de frica asa tot timupl imi fac ganduri worried chiar daca mi-am facut acel test in octombrie tot am senzatia aia de fiecare data cand imi intarzie, pff ce sa fac? sa mai imi iau un test sa mai astept? vi s-a intamplat sa va mai intarzie atata? e normal? ce imi recomandati?
va rog ajutati-ma, fundita bineinteles!

Răspuns Câştigător
| AndaWest a răspuns:

Nu stiu ce e cu intarzierile astea, eu stau in Italia si luna trecuta mi-a intarziat o gramada, la 2colege de ale mele le-a intarziat la fel, si lu sora mea de o luna nu-i vinestraight facemie zilele astea trebuia sa imi vina si ink nu mi-a venit.eu zic sa nu te sperii si sa mai astepti

2 răspunsuri:
| Andreeiutzav a răspuns:

Pai... poate sa fie o simpla intarziere deci nu ai de ce sa iti faci griji. daca uh sti ca nu ai avut un contact sexual...sau poate sa fie o mini pauza deci nu ai de ce sa iti faci griji dar daca vrei poti sa te duci la un ginecologwinking
Sper ca to-am fost de ajutor:***
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menstruatia pote sa-ti apara mai tarziu decat crezi si mie tot asa mi s-a intamplat