| meinteil a întrebat:

Dupa multe incercari de a face sex am decis sa ma las pagubas si sa nu mai incerc sa fac asta niciodata am eu ceva de resping femeile si ma rog am decis sa renunt vreau sa ma axez mai mult pe cariera decat relatii, sex etc. dracu sa le mai ia laughing)
Totusi as dori sa stiu care sunt riscurile daca nu faci sex? am tot auzit ca nu e bine ca nu stiu ce aveti idei ce se intampla nu de alta sa stiu ce ma asteapta macar.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Mai mari sunt riscurile daca faci sex happy
Laba si succes profesional!

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Poate e din cauza ca ai alta orientare sexuala decat heterosexuala?

Sexul te ajuta sa te eliberezi de stres deci daca nu esti activ sexual vei fi mai stresat si mai vulnerabil depresiei; vei avea un risc de cancer de prostata mai ridicat (desi nu sunt sigur daca a fost 100% demonstrat si majoritatea barbatilor au probleme cu prostata la batranete indiferent ce faci) si sexul poate da sistemului tau imunitar un mic imbold. Daca te preocupa aceste lucruri, poti incerca sa 'pui mana pe treaba' pentru ca este considerat tot sex.

Răspuns utilizator avertizat
| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru meinteil):

Eh, acum nu trebuie sa te lasi descurajat, lumea e plina de uscaturi. Acum relatiile sunt mai superficiale, cautarea unui partener e facuta cu o lista de cumparaturi: trebuie sa fie nu stiu cum, sa se imbrace in nu stiu ce fel etc. Dar sunt si persoane serioase care o sa te iubeasca asa cum esti.