| laviniabeluska11 a întrebat:

Bună!

Am nevoie de o părere din partea voastră, fără să dați cu hate, vă rog! Am cunoscut pe cineva acum 8 luni de care mi-a plăcut foarte mult. El mi-a părut o persoană rece și distantă și s-a dovedit a fi așa. A creat o conjunctura prin care ne-am putut cunoaște și am mers mai departe prin a ieși unul cu altul. Nu au existat semne de afecțiune între noi, doar o prietenie. Ne-am văzut rar și nu am vorbit foarte mult, însă mereu când am avut câte o problemă m-a ajutat și a fost alături de mine. S-a deschis greu prin a-mi spune că are un trecut afectuos destul de compromis și cred că suferă de un blocaj. Mi-a arătat diverse semne : ba vrea ceva cu mine, ba mă ține la distanță. Am ajuns până la urmă să facem dragoste și pentru mine a fost un moment foarte special, am simțit o conexiune foarte bună, la fel și el, după cum mi-a spus. Și el tot își dorește să repetam experiența însă eu cumva evit pentru că nu știu sigur ce vrea și îmi e teama de un atașament. Problema e ca nu își asuma a avea o relație, însă e foarte gelos pe cei de sex masculin din jurul meu, mereu mă întreabă diverse când are ocazia despre asta și pare că e mereu într-o competiție cu restul în permanență. Chiar dacă e rece cu mine in gesturi, in general, când am ajuns în intimitate a fost ceva deosebit și nu am simțit niciodată așa ceva. Atunci mi se părea că e el așa cum simte.

Nu știu ce să cred, dacă el chiar simte ceva pentru mine sau doar,, mă joacă ‘’ pentru a obține niste interese. Nu a făcut niciodată presiuni pentru a ajunge în pat. A fost ceva care a decurs perfect normal și de la sine între noi.

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Se joaca cu tine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

El este casatorit? Sau divortat? Are copii? Pentru el tu esti doar o aventură el te vrea numai in pat atit, ce varsta are el?

| laviniabeluska11 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E singur. Nu a fost căsătorit. Are 30 de ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știu ce să cred. Să nu crezi ceva anume. Dacă a decurs, deci a curs de la sine, lasă lucrurile să curgă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu incerc sa te inteleg, insa astfel de persoane au nevoie de foarte multa munca cu propriul sine.Si nu este treaba ta sa fii martira si sa-l aduci pe drumul bun.Tu il poti ajuta doar intr-o masura extrem de mica, restul trebuie sa vina de la el.Nu este deloc sanatos sa fie relatia asa ceva on and off, insa in rest sa se comporte fata de persoanele de sex masculin din viata ta de parca sunteti intr-o relatie de mai mult timp.E ceva destul de toxic in aceasta atitudine.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă aveți până în 30 de ani ar trebui să rămâneți împreună.

| anonim3247 a răspuns:

Ca bărbat îți răspund că dacă nu vrea să se însoare cu tine doar va face sex cu tine și atât.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă sunteți spre 30 de ani să știi că un bărbat nu îl interesează sexul dacă vrea să se însoare cu una.

| anonim3247 a răspuns:

Ar fi bine să rămâneți împreună.