| Daaaa a întrebat:

Dupa o relatie de ceva timp in care amandoi au gresit. baiatul ii spune fetei: "fa", "curvo", "tarfo", o injura si " te iubesc". Este normal? Daca i-a vorbit asa inseamna ca o iubeste? sau ca macar tine la ea? Astept pareri.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Baiatul de fapt si-a spus lui : fa, curvo, tarfo.

Asta e notiunea lui de iubire.

Daca fata are aceeasi notiune de iubire, pot trai fericiti pana la adanci batraneti.

Daca insa nu, n-ar trebui sa se limiteze la atat.

O asteapta atatia barbati siguri pe ei care stiu sa pastreze o femeie fara sa caute sa o injoseasca, ci dimpotriva, cautand sa o ridice, sa cladeasca in fiecare zi o femeie mai puternica.

Orice ar face ofata, oricat de multe i-ar oferi o fata langa el ramane o fa, o curva, o tarfa, demna de a fi injurata.

O iubeste. Dar este vorba de o iubire inferioara. El nu cunoaste iubirea adevarata, iubirea in care oferi fara sa ai pretentia sa primesti inapoi.

Iubirea pentru el este degradarea fiintei de langa el, incapacitarea ei pentru ca el sa fie bine. Este o iubire bolnava.

| mona a răspuns:

Daca baiatul e mai smecheras si are un limbaj de,, cartier,, posibil sa tina la ea chiar daca o face in tot felul dar oricum e urat din partea lui sa vorbeasca asa cu o fata

| tuGatita a răspuns:

In primul rand, de cand sunteti impreuna? In al doilea rand, este beat cand iti spune aceste cuvinte? ii zici inapoi? sau ii spui tu prima ceva urat? Daca e asa nu prea ai de ce sa iti faci griji. Sau daca iti zice in gluma. Se poate sa te iubeasca si asa vorbeste el uneori chiar daca nu e frumos deloc. Insa daca injuraturile si cuvintele urate sunt la ordinea zilei nu mi se pare normal, nu te respecta. Si eu vorbesc cu iubitul meu cu "prostule" "proasto" si altele de genul dar asa la misto. Si chiar cand suntem ametiti sa zic asa, poate mai multlaughing amandoi ne mai injuram daca ne enervam, dar nu prea ne dam seama ce zicem pe moment. Asta nu inseamna ca nu ne iubim. Avem cativa ani si ne intelegem bine. Asa ca gandeste-te cum decurge relatia. Adica te respecta sau nu prea, va intelegeti sau nu. Poate sta cu tine pentru altceva iar tu esti oarba de iubire si il suporti. Te-as sfatui sa vorbesti cu el cand il prinzi in chef de vorba si sa ii explici tot ce te deranjeaza, sa luati masuri. eu cel putin asa fac, astept cat astept si cand prind momentul scot tot ce pot de la el, apoi singur isi cere iertare pentru tot! Bafta. poate ma tii la curent

| Daaaa explică (pentru tuGatita):

De 1 an jumate. e mai complicat si nu vreau sa imi expun viata aici happy Multumesc!

| Daaaa explică (pentru tuGatita):

De 1 an jumate. s-au intamplat multe si nu vreau sa-mi expun viata aici. Multumesc!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu pot sa iti spun eu daca te iubeste sau nu, dar pot sa te asigur ca este un nesimtit.
Nu pot sa inteleg ce a fost in capul tau cand ai trecut cu vederea asemenea vorbe. Nu imi spune ca ai facut-o din iubire, pentru ca nu ai absolut nicio scuza!
Te-ai lasat calcata in picioare de un nesimtit. Daca tu nu te respecti, nu o va face nimeni in locul tau.

| Demonull a răspuns:

Inseamna ca isi bate p...de ea.serios cat sa te injosesti sa ii permiti sa iti zica asa..hello trezirea printu tau e un ratat.imbracat in haine barbatesti.

| Dianaㄨ a răspuns:

Nu, sigur nu o iubeste. Singurul caz in care ar iubi-o si i-ar vorbi asa ar fi cand ea l-ar fi inselat, sau ar mai fi un caz : oameni foarte prost educati.

| anonima1995 a răspuns:

Poate o iubeste, dar nu stiu cat de mult, deoarece dragostea implica si repectul, iar un baiat care ii vorbeste asa unei fete nu o respecta. Chiar daca vorbele sunt spuse la nervi, cand iubesti faci tot posibilul sa te controlezi, sa ai grija ce scoti pe gura...