| anonim_4396 a întrebat:

' După părerea mea, cea mai frumoasă parte din chestia asta cu dragostea, e momentul când îţi cade cu tronc un băiat/ o fată şi începi să analizezi în dreapta, în stânga să aflii cât mai multe despre el/ea, despre prietenii lui/ei, despre caracter tot ce poţi. De asemenea, momentele când vorbeşte cu tine, când iei ca încurajare fiecare zâmbet, când tresari la fiecare atingere din întâmplare, când petreci ore-ntregi gândindu-te la o vorbă care ţie ţi se pare că a fost spusă cu subînţeles. Când ţi se umple inima de fericire văzându-l/o apropindu-se de tine, când simţi că nu te poţi oprii din zâmbit când îi/o vezi sau când este aproape de tine. Când petreci ore-ntregi aştept
ndu-l/o să intre pe mess, facebook şi ţii o conversaţie de ore întregi. Când pur şi simplu viaţa ta se înfrumuseţează gândindu-te la el/ea. '
Părerea mea, asta e cea mai frumoasă parte, când începe relaţia, lucrurile astea dispar încet-încet şi nu te mai bucuri la fiecare gest care poate părea nesemnificativ dar care pentru tine însemnă enorm. Eu am scris tot ce este cuprins între ' dar am pus aşa ca şă ştiţi când sfârşesc. Ce vreau de la voi, PRO sau CONTRA la ce am înşirat mai sus. Dacă aveţi o adăugare la ceea ce am scris, nu ezitaţi. happy Nu am nevoie de ajutor sau ceva, şi ştiu că poate vi se va părea aiurea că am postat asta, dar chiar vreau să ştiu şi părerea celorlalţi şi chiar vreau cât mai multe.

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Respect pentru cei care gandesc ca tine!

7 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Total de accord -Pro Maxim dar dupa toate astea se ajunge la lucruri aiurea care ne ranesc si ne fac sa ne simtim aiurea. Funda?:-D?

| Exilee a răspuns:

Nu sunt nici pro, dar nici contra. Ceea ce-ai afirmat tu mai sus este in esenta un adevar, dar sunt atat de multe variante ale "dragostei de facebook" lipsite de profunzime incat pot doar sa apreciez efortul depus, nimic mai mult. Imi cer scuze, dar oricine, chiar si eu insumi pot sa formulez un adevar general, sa-mi exprim trairile si dorintele din cuget si esential este sa convingi cititorul. Probabil ca ai trait recent ( si inca mai traiesti si te felicit pentru asta)o poveste de dragoste si acum iti exprimi entuziasmul printr-o scurta descriere.
Te felicit oricum repet este de apreciat efortul depus big grin

| Adry05 a răspuns (pentru Exilee):

Eu nu descriam o iubire de Facebook. Dar prin caţi am auzit coversaţile alea de ore întregi se întâmpla pe reţele de socializare, de aceea am precizat doar 2 dintre ele. Şi da, am trăit sentimentu scris mai sus, pur şi simplu am zis tot ce am simţit şi nu înţeleg de ce şi pro şi contra, adică nu te poţi decide dacă preferi momentul dinaintea relaţiei sau din timpul ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" începi să analizezi în dreapta, în stânga să aflii cât mai multe despre el/ea, despre prietenii lui/ei, despre caracter tot ce poţi." Aici sunt foarte pro, as spune de milioane de ori pro daca se poate

| Sadop a răspuns:

Foarte adevărat!
Sunt sentimente de nedescris.
Însă sunt frumoase şi momentele petrecute în doi, în timpul relaţiei. Dar nu se compară.

| Adry05 a răspuns (pentru Sadop):

Ştiu, nu am zis că nu sunt, am zis doar că în timpu relaţiei nu mai sunt acele detalii inutile care-ţi umplu sufletul de fericire ca atunci când încerci să prinzi acea persoană dragă. CÂnd eşti într-o relaţie cu ea deja începi un pic să-ţi pierzi interesu pentru că şti că ai câştigat şi atunci nu-ţi mai pasă de un zâmbet, de o vorbă zisă sau alte astfel de lucruri. Deci să înţeleg că eşti PRO xD

| Sadop a răspuns (pentru Adry05):

Respect pentru cei care gandesc ca tine!

| NyaaaaaaanCat a răspuns:

Sunt de aceeasi parere! La inceput e cel mai frumos... dupa parerea mea daca dupa un timp incepi sa iesi cu baiatul/fata respectiv/a se cam duce din farmec..nu mai ai aceleasi batai de inima atunci cand iti vorbeste sau cand te atinge din intamplare, parerea mea big grin. Sunt 100% PRO la ceea ce ai spus :3