| Necunoscutu92 a întrebat:

După prea multe ejaculări corpul rămâne fara sperma si cat timp ii ia sa se regenereze sperma?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In doar cateva ore, fiindca depinde si de organism intr-o oarecare masura, intreaga cantitate de sperma se regenereaza. NU se poate spune o valoare exacta fiindca intervin anumiti factori care pot fi foarte diferiti de la un individ la altul. Sanatate!

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Sperma se regenereaza continuu.

| 90210 a răspuns:

Din cate am observat prietenului meu ii ia in jur de 12-15 ore sa fie iar "in forma". E posibil sa-i ia mai mult pentru ca fumeaza...habar n-am, dar nu ma deranjeaza.

| EduardEdyP a răspuns:

Este recomandat maxim doua ejaculări in timpul actului sexual. Durata e de 4-5 ore. Dar nu e de calitate.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru EduardEdyP):

Dupa 2 eaculari nu mai iese sperma. Am experimentat pana la 5 acte sexuale intr-o noapte. la 4 si 5 am avut orgasm slabut, dar sperma ioc.