| Vaallyy999 a întrebat:

Cat timp ii ia spermei sa se regenereze? După ejaculare. Am auzit ca 72 sau 90 de zile, asa e?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Formarea spermatozoizilor in testicule prin asa numitul proces de spermatogeneza, care este un proces care se produce in mod continuu, potrivit studiilor si cercetarilor medicale, se realizeaza pe parcursul a 64 de zile. Pentru mai multe date si informatii acceseaza materialul publicat de medicul Dr. Neagu Oana-Raluca in articolul : http://anatomie.romedic.ro/spermatozoidul. Sanatate!

| Vaallyy999 explică (pentru corbulalbrosu):

Foarte mulțumit, mersi man!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este asa. Ea, se regenereaza repede.

| kandaraki a răspuns:

Care regenerare? sperma nu e o celula sa se regenereze.
mare prost mai esti

| Betty12345678 a răspuns:

De ce? Nu mai ai?

| pufipo a răspuns:

Cat le ia neuronilor timp sa se regenereze?
intre poate "acum nu pot" si "niciodata"

Noroc cu TPU, invat lucruri noi laughing

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Pentru ce să se regenereze? Pentru sarcini pe bandă rulantă?

| Marius925990 a răspuns:

Ce postie! unde ai auzit asta? sperma nu se regenereaza.chiar si dupa cateva ore de la contactul sexual o sa produci o cantitate mica de sperma, daca nu chiar mai devreme

| Vaallyy999 explică (pentru Marius925990):

Mă refer, când o să se "umple" testiculele