| Tudor_Andrei_1991 a întrebat:

Cat timp ramane activa sperma dupa primul act sexual. Și spuneti-mi va rog dacă poate sa rămână însărcinată după 10-15 minute după primul act sexual dacă a rămas sperma în penis

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In caile genitale ale femeii, spermatozoizii raman activi cam 3-4 zile. Pe tegument, pe penis, in uretra, cam 24 de ore. Atata timp cat ai folosit prezervativ, la al doilea act sexual, nu poti ramane insarcinata. Daca nu, este ca si cum ai fi avut un contact sexual neprotejat cu e, jaculare in vagin, riscul de sarcina depinde de perioada ciclului menstrual in care te gaseai.

| Tudor_Andrei_1991 explică (pentru Brigaela):

Mulțumesc mult pentru răspuns. Dar ma deranjează faptul ca dupa 10-15 minute am începutul al doilea act sexual fără prezervativ și dacă o rămas în penis spermă poate sa rămână însărcinată?

| suntserios a răspuns (pentru Tudor_Andrei_1991):

Sansele sunt foarte mari... ce ai facut tu sporeste foarte mult sansele aparitie unei sarcini. E aproape la fel ca si cum ar fi existat ejac. ulare inauntru

| Brigaela a răspuns (pentru Tudor_Andrei_1991):

Da, sigur ca da, este exact ca si cum ai fi e. jaculat in vagin, riscul de sarcina depinde doar de ziua ciclului menstrual in care se gasea.

| peperonies a răspuns:

Da

| BlackRose03 a răspuns:

Inca un animal. laughing
Ne vedem peste 9 luni.