| DaliiLa a întrebat:

Dupa voi.
Care este vârsta potrivita pentru un prieten?

21 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Varsta potrivita? Este aceea in care esti capabila si ai destul minte sa iei decizi importante, sa controlezi situatia, sa stii ce inseamna, cum sal apreciezi, contienta de principile lui, contienta de lucrurile care vor urma.Si nu in ultimul rand, esti matura.

| Analytical a răspuns:

18 in sus! de ce? pentru ca exista riscul de a deveni si tu matura! la fel si partenerul tau! nu cred ca ti-ar conveni sa te priveasca tot timpul ca un obiect sexual! ganditi cu capul de asta traiti! nu va mai complaceti in tot ceea ce face restul si fiti diferiti! nu costa, stiu ca banul va mananca moartea! e vorba de sentimente, trec si vin altele. rolling eyes nu regreta, e cel mai dureros mod de a exista! fi tare si "arata-le" ca esti diferita si diferi de restul. intotdeauna baietii vor cauta ceea ce este neatins, imposibil si greu de cucerit! happy pentru ca tot ce este imposibil devine atragator. fi inteligenta, muah:*

| Dicanul a răspuns (pentru Analytical):

Esti incredibil de proasta.

| Analytical a răspuns (pentru Dicanul):

Nu imi raspunde mie, raspunde-i ei! eu am o parere tu ai alta poate! nimeni nu e mai prost ca altul! incredibil de prost e sa fi si sa iti ti tie partea!winking

| Dicanul a răspuns (pentru Analytical):

Am vrut sa ii raspund ei, iar apoi am vazut ce ai scris tu si m-a socat. Si mi s-a parut ca tu ai mai multa nevoie de ajutor decat ea.

| Analytical a răspuns (pentru Dicanul):

Sa inteleg ca ai 14 ani. straight face

| Dicanul a răspuns (pentru Analytical):

Asta e si chestia. Daca aveam 14 ani poata mi s-ar fi parut ok ceea ce ii spui tu fetei asteia. Problema e ca sunt mai mare chiar si decat tine, deci am tot dreptul sa afirm ceea ce am spus.

| Analytical a răspuns (pentru Dicanul):

Vorbeste din argumente, despre ceea ce am afirmat gresit! straight face sunt destul de inteligenta si matura incat sa-mi asum o mustrare! happy

| Dicanul a răspuns (pentru Analytical):

In primul rand nu ai cum sa spui ca 18 ani e varsta propice pentru a avea un prieten. La 18 ani sau mai tarziu e ok sa iti incepi viata sexuala, dar un prieten il poti avea si mai devreme cu care se iesi la plimbari, la filme, sa te tii de mana, etc.
In al doilea rand, daca tu ai fost tratat ca un obiect sexual, asta nu inseamna ca e litera de lege si toata fetele vor fi tratate de toti baietii la fel.
Ceea ce este de neatins e adevarat, e atragator, dar de multe ori vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acri. Asadar, daca ai o atitudine de inabordabila mereu, lumea se va plictisi si se va opri din a incercarile zadarnice, la urma urmei, de a te cobori pe tine de pe norisorul tau roz si pufos.

| Analytical a răspuns (pentru Dicanul):

Asa, iar tie acum ce iti da dreptul sa ma cataloghezi drept proasta? raised eyebrows ai niste argumente care intr-un fel sau altul da, esti de acord cu mine. nu are rost sa iti expui aici gandirea inferioara, certandu-te cu mine! nu merita, si la urma urmei ce nu va place voua baietilor daca nu mai mult sa fiti unicii in viata fetei stiind ca ati putea-o idolatriza daca va satisface din punct de vedere intelectual mai presus de orice?! happy

| Dicanul a răspuns (pentru Analytical):

Nu are rost, asa ca reiau: Esti inimaginabil de proasta.

| Analytical a răspuns (pentru Dicanul):

Iar tu esti inimaginabil de incompetent! esti refuz din punct de vedere sentimental cat si intelectual! numai bine si ai grija: toti putem fi prosti dar tu vrei sa te motivezi mai mult sa faci asta! tu o faci mai bine!winking

| Dicanul a răspuns (pentru Analytical):

Nu, fetito. Nu sunt in niciun fel din punct de vedere sentimental. Doar ca tu traiesti intr-o lume de Gossip Girl in care ai impresia ca barbatii au nevoie de o femeie pe care sa o idolatrizeze si tot felul de cacaturi din astea.
incerci sa pari inteligenta folosind propozitii fara pic de sens pe care le peretinzi pline de talc si filosofie - de exemplu:" toti putem fi prosti dar tu vrei sa te motivezi mai mult sa faci asta ".
Esti foarte incoerenta si asta se intampla cand nu stii exact ce vrei sa spui, dar iti place sa legi cuvintele intre ele, nu neaparat prin sens.

| Analytical a răspuns (pentru Dicanul):

Fara sens si rezolvare! wave

| DaliiLa explică (pentru Dicanul):

Si pâna la urma,
Care e raspunsulbatting eyelashes?

| DNSK a răspuns:

Cand esti suficient de mare sa lasi papusile si totusi prea mica sa iti iei viata in propriile maini!

| MegaOmega a răspuns:

Nu poti spune ca ezista o varsta anume. Prima/Primul prieten/prietena il ai atunci cand pentru prima data te trec fiorii cand te atinge chiar si involuntar, cand te inrosesti cand il vezi si cand te balbai vorbind cu el/ea. Totul depinde de tine si de cat de repede te indragostesti.winking

| TM6524 a răspuns:

Cand simti ca placi pe cineva cu adevarat, e ok sa ai un prieten.

| Ferra a răspuns:

Cand te simti pregatita, si crezi ca ai gasit baiatul potrivit

| Sincerrrrrr a răspuns:

18 ani...

| alexmaries24 a răspuns:

Depinde.poti la orice varsta dar sa fii serioasa si sa poti sa rezisti altor tentatii... cred ca intelegi.u trebuie sa fii pregatita pentru asta