| dany_2821 a întrebat:

As vrea sa stiu care e varsta potrivita pentru a avea un prieten?

6 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Un prieten il poti avea la orice varsta(aproximativ dupa cls a 5-ea), dar trebuie sa gasestibaiatul potrivit

| rebela a răspuns:

Parerea mea este ca nu varsta conteaza ci tu contezi. Daca tu esti pregatita sa ai un prieten de ce nu? Cine te opreste? Iubirea poate aparea la orice varsta fara sa te astepti. 12, 13 sau 14 sunt ani la care baieti si fetele sunt atrasi unii de alti

| Deathness a răspuns:

Pentru un simplu prieten:intre 4 si 12 ani; prietenie ce implica sarut:de la 12 ani:ce implica si alte relatii intime:de la 16 in sus.Asadar daca vrei un iubit ca atare si ai sub cel putin 15 ani, te sfatuiesc sa nu incepi nimic dacat o relatie ce tine da varsta ta...

| PaulaPSM a răspuns:

Pai poti sa ai un prieten la orice varsta...la varsta la care te simti pregatitbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si am prieten de 1 an adica aveam 13 ani cand am avut primul prieten si am suferit mult eu zic sa iti faci prieten pe la varsta de 16, 17 ani dupa parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine, si de ce intelegi tu prin prieten, daca e vorba numa de copilarii pupici si din astea parerea mea de la thinking 8/9/10 ani, dar daca trebuie sa fie ceva mai serios unde sa nu fie numa pupici parerea mea 15/16... dar depinde eu de ex am avut primul prieten la 14 ani jumate.succes