| Lovreday a întrebat:

Dupa voi mai are rost sexul oral cu prezervativ?! Si daca da, de ce?! ( va rog fara jigniri )

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Orice boala cu transmisie sexuala pe care o poti contacta prin sex neprotejat,o poti lua si la sexul oral.
Iti dai seama ca,in conditiile astea, prezervativul se impune.
Sexul de orice fel, in ziua de azi, se face cu prezervativ.
Poti renunta la prezervativ atunci cand ambii aveti analizele efectuate la zi si o relatie stabila, bazata pe dragoste si incredere.

| RAY a răspuns (pentru greece12):

Acuma isi dau dreptate, asa e

| dream36 a răspuns (pentru RAY):

Cum adica ''acuma''? Deci in trecut nu-i dadeai dreptate? happy

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

O sa incep sa ma nelinistesc, sa stii, tu nu esti de acord nici cand ti se demonstreaza ca apa e uda...

| RAY a răspuns (pentru dream36):

In viata trecuta am divortat de ea, de atunci nu i-am mai dat dreptate pana azi, ma cand scrie ceva rational ma bucur cand scrie basme, fictiuni nu o contrazic pentru ca e democratic sa ne acceptam

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Faci afirmatii riscante.
Cuvantul "divort" asezat intre noi doi e atat de halucinant, incat incep sa cred ca nici macar nu stii ce inseamna.
Vrei un DEX, cadou?

| greece12 a răspuns (pentru dream36):

In trecut imi dadea dreptate, acum ma uimeste ca e capabil sa fie uneori si de acord cu mine, de-asta ma nelinistesc, poate incep s-o iau razna si sa nu-mi dau seama!
happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Pentru barbat poate fi suficient de excitant, nu vad problema. Iar pentru fetele care gasesc poate scarbos sexul oral din nou un avantaj, sa nu spuna ca are cine stie ce gust (ce mai conteaza ca e absolut hilara povestea cu gustul). Unde mai pui ca te protejeaza de BTS-uri.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal că are sens pentru că sunt mulți microbi pe penis și e igenic pentru fată să o facă cu prezervativ.

Igiena contează destul de mult.

| Danysan a răspuns:

Categoric ca isi are rostu si inca cum. Prezevativul e o bariera impotriva bolilor cu transmitere sexuala.Si cavitatea bucala are bacterii care pot provoca tot felul de infectii la nivelu paratelor genitale sau e o poarta de intrare de la aparatele genitale in organism.Mai ales prin sange.Sangerarile cavitatii bucale sunt un dezastru in sexu oral.

| NameHarris a răspuns:

Mai bine o laba laughing)

| Silviu-Ionut_Chiparatu-Sandu_1993 a răspuns:

Daca preferi sa risti sa iei boli doar pentru a primi un "bonus" de placere, fa-o fara prezervativ. happy