| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

E adevarat ca prima iubire nu se uita niciodata?

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

E adevarat ca nu se uita prima iubire, dar se poate si altfel spus, de ex nu poti uita cea mai mare iubire a vietii tale aceea e cea mai puternica, prima de obicei e la varsta foarte tanara cand e normal sa ti se para totul minunat etc., dar cea mai mare iubire cum a fost in cazul meu (si din pacate nu a fost sa fie sotul meu)e cea mai frumoasa e iubirea aceea cand simti ca e aerul tau si nu poti trai fara el (sau ea )ca simti fiecare cm din corp ca vibreaza de iubire pentru acea persoana accea e iubirea pe care nu o uiti toata viata mai ales daca nu s-a materializat prin casatorie cu acea persoana e unica si nu o uiti. eu a trecut mai bine de 15ani si inca ma mai gandesc la acea persoana si nu ne-am intalnit decat de vreo 2-3ori intamplator emotiile si felul cum privesc acea persoana si acum e destul de puternica in inima mea desi avem vietile noastre nu e adevarat ca ochii care nu se vad se uita, eu si acum caut ''idealul''sa semene cu acea persoana cat mai mult, desi imi iubesc sotul e altfel iubirea pentru el si altfel pentru acea persoana dar asta e viata nu a fost sa fie...

34 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asa e, nu se uita niciodata poate pentru ca e cea mai sincera si cea mai dulce iubire, este o iubire care te face sa te infiori...nu se uita, nici eu nu cred ca voi uita vreodata pe primul baiat pe care l-am iubit cu adevarat...

| coryyyyyyyyyyy explică:

@SimpleSergio-nu compun poeziitongue era o simpla intrebarewinking

| liz23 a răspuns:

Este adevarat, prima iubire te invata tot ce nu stiai pana atunci, sunt primi pasi facuti cu cineva, primele clipe intr-adevar frumoase.prima iubire face parte din viata oricui, atunci nu ai cum sa judeci pentru ca inainte nu a fost nimic, este acel inceput sincer fara urme din trecut. Timpul ne schimba pe toti, ne maturizeaza dar amintirea primei iubiri aduce zambet doar gandindu-ne la semnificatia cuvintelor, usurinta cu care credeam in cel de langa noi si visele facute pe parcurs.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, prima iubire nu se uita niciodata.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cat am iubit eu un baiat si cu timpul l-am uitat bineinteles ca se uita si prima iubire ochii care nu se vad se uita

| Cryssy a răspuns:

Da. Prima iubire adevarata nu se uita niciodata. love struck

| deeea28 a răspuns:

Corect. Poti sa iubesti pentru prima data si sa te desparti, sa suferi enorm, sa zici ca nu vrei sa mai stii niciodata de persoana respectiva, dar ...cu trecerea timpului, sufletul se vindeca, dar raman amintirile pe care nu le vei uita niciodata. Atunci iubesti mai intens, iubesti mai orbeste, mai naiv, mai altfel si de aia cred ca nu ai cum sa uiti. Fiecare relatie are frumusetea ei, dar cand te vei gandi la prima...va fi altceva. Eu am iubit pe cineva foarte mult, prima relatie, au trecut aproximativ 8 ani de atunci, ne-am intalnit intamplator, era cu sotia, ne-am vazut, ne-am privit si privirile ni s-au oprit in momentul in care mi-am dat seama ca sotia observase insistenta cu care se uita spre... mine( ea fiind cu spatele la mine), deci... fuseseram prima relatie unu pentru celalat. E frumos, ramane ceva frumos, cel putin pentru mine asa a ramas, desi atunci am suferit enorm. Chiar si dupa 8 ani, privirea aia a fost magica. Pentru unii prima relatie nu inseamna nimic, pentru altii inseamna mult, depinde ce traiesti in relatia respectiva

mira
| mira a răspuns:

Este adevarat.Cred ca stiai raspunsul.

| daniDeeDee a răspuns:

Primul sarut. l-am uitat laughing

povestea de dragoste pe care o traiesc acum nu o voi uita niciodata big grin big grin

| Liada a răspuns:

Eu insa cred ca adevarata dragoste nu se uita niciodata...prima sau ultima...eu tin minte de toti prietenii cu care eram...si cind ii vad de parca inca mai sunt ai mei...

| Kitty a răspuns:

Da, pentru ca e ceva special ...si e prima data... e diferit de cum o sa fie mai tarziu. ...si e unic ...sentimentulhappy

| dada a răspuns:

Da! adevarat

| Ingerasull99 a răspuns:

E foarte adevarat, dar cel mai frumos e sa te intalnesti cu acea persoana dupa cativa ani buni, sa vezi atunci ce vorbiti! Sper ca ti-am fost de folos!

| vlad91 a răspuns:

La fel si eu primul sarut l-am uitat dar prima dragoste nu cred thinking

| fluturashmulticolor a răspuns:

Mda.
straight face
asa este.
eu una ...am incercat de multe ori sa uit "prima iubire" dar degeabacrying

| kathessa a răspuns:

Da si e logic...

| ahaaaaaaa a răspuns:

Da, ai sa uiti prima iubire mai ales atunci cand ai sa iubesti cu adevarat!

| Aries90 a răspuns:

Presupun. Dar cred ca in sensul ca iti amintesti uneori de ea. Ai vrea sa retraiesti sentimentele cu inocentsa de atunci.

| byabb a răspuns:

Parerea mea este ca da. pentru ca. uh cu acea persoana treci prin niste momente prin care nu ai mai trecut niciodata si iti ramane in minte cum a fost la prima iontalnire si peste 10 ani o sa mai simti fluturi in stomac cand o sa te gandesti. parerea mea...
Gandeste`te ce o s ajungi sa crezi ca desi ai stat decat 3 luni cu persoana iubita. o sa ti se para ca te`ai nascut lnga ea. ca ati petrecut foarte mult timp impreuna...
Eu m`am indragostit de primul meu prieten pe in luna ianuarie si abia in luna iunie am reusit sa ma combin cu el. si vreau sa spun ca sunt si acum cu el. desi nu stiu cum am ramas impreuna. am trecut prin multe. certuri cu parintii. gura lumii. etc... love struck

| SimpleSergio a răspuns:

Prima iubire adevaratawinking...nu neaparat prima relatie. dar totusi are vreo relevanta? te ajuta cu ceva? sau compui poezii?big grintongue

| al3cse a răspuns:

Nu happy Se uita doar daca tu vreiwinking

| annisy a răspuns:

DA, insa depinde si cat de puternica a fost iubirea...eu nu mi-am uitat prima iubire au trecut 2 ani, fiecare are relatia lui insa noi tot ne intalnim pe ascun si vb si speram ca intr-o zi vom fi din nou impreuna.

| goust22 a răspuns:

E foarte adevavat...Sentimentul primei iubirii nu se uita niciodata...Nu ai cum pentru ca e prima data cand simti ceva puternic in viata ta...Parerea mea e ca nu ai cum sa uiti oricat te-ai chinui si oricate iubiri ai avea...Prima iubire e unica...

| resident a răspuns:

Eu nu cred.pe la 15 ani am cunoscut o fata sadnu am putut uita chipul ei si sarutul ei 2 saptamani e adevarat ma rugam sa o uit am uitato apoi si acum cu greu imi aduc aminte nu mai stiu nici cum arata ci doar ca a fost ceva frumos .si acum ma intreb trist acea o fi dragoste de atunci nu am mai simtit asa ceva nici acum .cu ocazia asta as vrea sa zic ca inca o caut. dragostea e cel mai frumos sentiment si toti suntem sensibili la ea

| Deny_8368 a răspuns:

Eu cred ca da ...este la fel ca primul sarut...

| amaadina a răspuns:

Da. E adevarat. happy

| gratzy56 a răspuns:

Indiferent cati ani au trecut, indiferent de cum s-a terminat, indiferent de amintirile lasate, placute sau neplacute, indiferent cate iubiri ai mai trait dupa aceea, PRIMA RAMANE UNICA si chiar daca vei regreta sau vei ura, iti vei aminti mereu acele momente. crede-ma, ca stiu ce spun!

| Avril:x a răspuns:

Da...Prima iubire v-a ramane acolo in sufletul tau...si acolo v=a sta mereu happyhappyhappy...:*

| b3bita a răspuns:

Asa cred tongue