| marina_1755 a întrebat:

Este adevarat ca prima iubire nu se uita niciodata?

Răspuns Câştigător
| moonY a răspuns:

Nici o iubire nu se uita, sentimente nu mai sunt, insa raman amintiri.frumoase sau nu.

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! Si poate influenta in rau evolutia sentimentala ulterioara, daca subiectul nu se maturizeaza corespunzator, sau ramane "incremenit in proiect", in a-si blama parintii, sau cine a fost contra, atunci... Trebuie mers mai departe...

mlm
| mlm a răspuns:

Da cam asa ceva, dar la mine prima si singura iubire a fost sotul meu.

| DenissaDeea a răspuns:

Da, categoric este adevarat! mai ales daca a fost chiar o iubire adevarata, ramane imprimata in minte toata viata.

| beba a răspuns:

Este foarte adevarathappyNimic nu se compara cu primul fior al dragostei, cu senzatia aceea placuta de ameteala spre lesinhappy...cu primul sarut...Intotdeauna iti vei aminti de prima dragostea dar si de gustul dulce amarui pe care ti l-a lasat si prima dezamagire.

| Sara2 a răspuns:

Adevarat 100% daca ai iubit prea mult raman si sentimentele multi multi ani

| andyman a răspuns:

Da, in intrebarea ta e si raspunsul si este adevarat, dar daca ajungeti si mai departe in relatia voastra si sunteti la prima relatie atunci cu siguranta nu o sa uiti aceasta iubire.

| alinaandrei a răspuns:

Da e adevarat. dar cel mai important lucru e sa facem diferenta dintre prima iubire si prima relatie! iubirea e iubire(si daca e iubire nu e prima nici ultima e unica )nu exista sa iubesti de mai multe ori.aia inseamna ca ai fost indragostit daca te ai despartit nu ca ai iubit:X

| mariana_7566 a răspuns:

Nu se uita este adevarat dar daca traiesti mai multe povesti de iubire poti decide care sa fie chiar de neuitat

| nena78 a răspuns:

Prima iubire nu se uita, mereu ramane in suflet.

| sweety_9492 a răspuns:

Nu se uita eu nu am uitat nici acum si in prezent am o rel fff stabila si serioasa dar, imi aduc aminte cu placera de prima iubire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat

| Delisha a răspuns:

Da, este adevarat.Nu se uita niciodata! Se imprima in suflet si in minte si nu se sterge niciodata, indiferent ce ai face.

| carmen44 a răspuns:

Ba da se uita dar mult mai tarziu si depinde de sotul tau, sau destinul tau sa fie mult mai departe.