| Dialog17 a întrebat:

E adevarat proverbu asta " Dragostea varsta nu are " am auzit multa lume zicand vorba asta. dar nu stiu ce sa cred. vreau sa ma lamuriti voi big grin

Răspuns Câştigător
| anonima1995 a răspuns:

Este foarte adevarat. Se refera la 2 lucruri:
1. te poti indragosti la orice varsta. Dragostea nu apare cand vrem noi sau cu cine vrem noi, ea pur si simplu apare si ne schimba viata.
2. dieferenta de varsta dintre doua persoane nu conteaza absolut deloc atata timp cat cele doua persoane se iubesc cu adevarat si se respecta reciproc. Diferenta de varsta poate fi de 1, 2, 5, 7, 9, 12, 15 ani... Important e ca cele doua persoane sa simta ca sunt unul completarea celuilalt.

6 răspunsuri:
| Noone4u a răspuns:

Da. Varsta nu poate sta in calea fericirii si dragostei a doua persoane care chiar se iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Consider că diferenţa de vârstă dintre doi oameni care se iubesc e irelevantă.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e, iubirea adevarata nu are varsta.

| midu89 a răspuns:

In cazul meu este adev, am cunoscut pe cineva cand aveam13 ani si el 19, nimeni nu credea in rel noastra, si dupa aproape4 ani suntem inca impreuna si ne iubim. varsta la care te indragostesti nu conteaza si diferenta de varsta nici atat

| AlexandraXII91 a răspuns:

Nu pot sa-ti dau un exemplu mai bun decat cel din familia meahee hee Intre mama si tata e diferenta de 18 ani big grin Si inca exista pasiune, romantism... Nu te gandi acum ca poate fii dragoste intre doua persoane gen Irinel si Monica... Mie mi-e greu de inteles atata timp cat exista o situatie financiara destul de buna si faima laughing Acolo nu se mai numeste dragoste. sau poate s-o numi "Dragoste de bani" Si nu e singurul exemplu.