| dyadoll a întrebat:

E adv ca daca esti virgina si folosesti obeuri exista riscul de a te dezvirgina cu el? daca da spuneti-mi si ce tip de ob sa folosec ca am auzit ca sunt si mai mici.

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Ginecologii sp ca ob-urile nu dezvirgineaza, asa ca nu vad dc te-ai teme folosindu-le! sunt mult mai comode si igienice!

| oLeNNNao a răspuns:

Exista posibiLitatea depinde ce folosesti se spune ca 50 la %e o posibilitate sa te dezv 50 % nu... oriq... foloseste cele d virgine si o sa fie Bine :*! Odată introdus corect, nu ar trebui să îl mai simţi. Odată ce ai introdus ob corect, acesta nu poate să alunece din vagin, deoarece muşchii pelvieni îl menţin în această poziţie. Ob va rămâne în vagin şi nu poate pătrunde în uter. :* Hii BafTa love struck

| ema69 a răspuns:

Imi pare rau ca trebuie sa contrazic dar chiar exista riscul de a se dezvirgina cu un ob. Fetelor virgine nu le e indicat sa foloseasca decat absorbante.Always sunt foarte bine.

| play4girls a răspuns:

hee heesorry! n-am reusit sa ma abtinbig grin

| sasha_2369 a răspuns:

Nu e adevarat, e foarte stupid. orificiul acela in care se introduce ob-ul este pe masura tamponului, nu patesti nimic. astea-s prostii. desigur ca mai exista si unele care probabil credeau ca-si baga altceva decat un ob, de s-au dezvirginat.

| ioana_8259 a răspuns:

Eu folosesc ob de cand eram virgina si nu am patit nimic deci stai linistita ca nu te dezvirginezi cu ob e o prostie nu stiu cine ti-a spus asa ceva foloseste-l pe cel care scrie mini pe cutie si o sa te simti perfect ca si cum nu ai fi pe cicluhappy