| SweetAsCandy a întrebat:

E asaaaaa de complicat crying Il cunosc cam de un an si mi-a placut de el de prima data. La inceput am fost prieteni si dupa un timp aflasem ca el are prietena, dar nu avea cand l-am cunoscut eu si chiar daca era cu ea eu ramasesem aproape de el. Ma rog, pana la urma s-au despartit si eram tot mai apropiati si cu asta am tinut-o tot asa o perioada de timp dar niciodata n-am fost impreuna oficial. Tin minte cand imi spunea ca ma iubeste din toata inima. De la un timp e mai distant si am impresia ca ma ignora mereu, daca nu il bag eu in seama nici nu cred ca m-ar saluta macar. Am aflat de la o prietena ca lui incepe sa-i cam placa o tipa care nici nu-i pasa de el, dar el o vrea si vor sa se intalneasca, odata a aparut cu ea defata cu mine si vorbeau. m-am simtit oribil si am plecat inainte sa plang apoi el a venit dupa mine si cica imi spune ca-i pare rau ca a facut asta (ce stupid :/). Azi iar n-am vorbit toata ziua, doar acum mai spre seara i-am trimis un mesaj cu "sper sa dureze mai mult relatia ta cu ea decat ce-a fost intre noi. daca a fost ceva."

Ce mai e de facut? Eu tin foarte mult la el il iubesc dar cred ca lui chiar nu-i pasa de mine. si sincer l-am mai prins de cateva ori cu altele. help sad

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce,draga mea,iti place sa traiesti cu botnita si ochelari de cal?
Esti la o varsta minunata,ai o viata inainte si te cramponezi de un nehotarat care se joaca cu bietul tau suflet!
Stai de vorba cu tine in mod serios si nu te mai condamna singura la nefericire!
Da,intotdeauna vrem ce nu putem avea.
Ei bine,scutura-te pana si de amintirea lui,cauta alt baiat,indrageste-l,respecta-l,iesi cu el si, vei vedea cum nehotaratul in cauza va ajunge sa vrea ce nu poate avea..., adica pe tine!
Vindeca-te singura.
Poti!

| ascovit a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il uiti! Nu vezi ca se foloseste de tine? nu ai observat ca se foloseste sa stea cu tine atunci cand nu e cu altele? Uita-l, altceva mai bun de facut nu ai! Desi e geu, timpul le rezolva pe toate, fii optimista timpul asta1 si nu in mai baga in seama. incearca sa te simti bine, mergi la cumparaturi, cca se tot apropie scoalabatting eyelashes, du-te laun salon de masaj, sau pune o prietena care se pricepe sa iti faca. Plimba-te cu prietenele, Incearca sa cunosti tipi noi.

| stweety10 a răspuns:

Nu fi trista din cauza lui, daca merita sa il iubesti iti propunea sa fiti impreuna si sa aveti o relatie stabila ca toti cei care se iubesc, dar el te vrea si pe tine si pe altele. Daca deja incepe sa ii placa alta fata nu are rost sa te complici pentru el, sunt destui baieti care te vor face sa te simti iubita cum meriti, nu cum o face el, te iubeste dar pe ascuns, nu e bine asa. Si daca nu vrea sa te faca iubita lui oficiala, nu are rost sa te injosesti sa ii cersesti iubirea, mi-a placut tare mult ce ai zis tu ca i`ai scris in mesaj.

| Bellatris a răspuns:

Din pacate, cand iubesti parca nu mai vezi lucrurile in ansamblu, le vezi in functie de iubirea ta pentru cealalta persoana. Iti spun sincer, tipul nu te merita. Alearga dupa ce nu are si mai devreme sau mai tarziu va ramane singur si va cauta consolare la tine, iar daca nu vei fi tu, va fi alta. Pentru ca de asta isi lasa ei unele portite deschise, pentru acele zile negre cand stiu ca orice ar face vor avea niste brate calde care sa il primeasca.

Nu meriti sa te amagesti degeaba, iti vei gasi un baiat care sa te aprecieze la adevarata ta valoare, langa care nu va trebuii sa te multumesti cu firimituri. Dar pentru asta trebuie sa te desprinzi de baiatul acesta, chiar daca vei suferii o perioada, plangi cat poti, descarca-te. Dupa o perioada vei fi gata sa stralucesti din nou, poate chiar mai mult. happy

| Patty99 a răspuns:

Uita.l el sta cu altele doar pentru ati face tie rau cum zicea un proverd "o fata desteata iubesti pe jumatate, o fata desteapta asculta dar nu crede, o fata desteapta pleaca inainte sa fie dezamagita"!

| Katya2011 a răspuns:

Cel mai potrivit lasa-l!
Eu mi-am pierdut 6 ani din viata cu unul care nu se hotara daca ma vrea pe mine sau pe cea din alt oras...sau pe alta! Cand ii era mai greu eu eram acolo, eram dispusa sa fac totul pentru el! In 6 ani de zile nu iti pot spue de cate ori ne-am despartit si impacat! Chiar nu am reusit sa tin o evidenta! De la 15 ani pana la 21... cei mai frumosi ani! I-am facut lui cadou.
Mai bine renunta din timp, mai ales daca nu a fost ceva oficial.
Nu astepta sa fii in situatia in care va vrea sa te ia de nevasta doar cand va vedea ca ti-ar fi mai bine langa altul...
simti ceva pentru el? Stai fara griji! Vei uita! Suna-ti prietenii, iesi la plimbari, distreazate cu cei care ti-au fost cu adevarat aproape mereu! Pupici