| greeneye a întrebat:

E buna o pauza intr-o relatie? iubitul meu a cerut o pauza ca sa-mi revin, sa fiu iar ca inainte, dar eu deja mi-am dat seama ca il iubesc si il vreau inapoi. ce sa fac? sa il las in pace pana cand vrea sa reluam relatia sau sa vorbesc cu el? ce sa-i zic? straight face suntem de un an si jumatate impreuna

Răspuns Câştigător
| andreea_9470 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ca ti-ai dat seama ca il iubesti si ca vrei si tu sa fie totul ca inainte. pentru ca pana la urma el asta astepta de la tine, nu? sa-ti revii... daca ti-ai revenit si ti-ai dat seama de sentimentele tale adevarate fata de el...cauta-l! nu mai pierde timpul

9 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

O pauza intr-o relatie e de fapt un final de relatie. Chiar daca va impacati, tu (cel mai probabil tu) vei avea iarasi dileme legate de ceea ce simti pentru el. Relatia voastra s-a cam terminat. Poti incerca sa o reiei, dar... nu va mai merge mult. L-ai lasat balta prima oara, e constient ca se va mai intampla. Cel mai probabil, o sa te lase el balta, inselandu-te cu alta. Data viitoare nu mai cere pauze. Incheie de tot relatia.

| Denisa a răspuns:

Eu zic ca nu. Cel putin in cazul meu, am cerut pauza cand am vut sa ne despartim dar nu am vrut sa fiu dura din prima. Asigurate ca prietenul tau vreau pauza si nu o despartire definitiva. Comunicati si ajungeti la un conses. Chiar daca il iubesti, nu il poti sili sa fiti impreuna. In primul rand ti-ar face tie rau si apoi chiar si lui. Fii tare si vorbeste clar cu el, nu plange pentru ca dupa va minti ca de fapt nu a vrut pauza, ca te iubeste. Asta din mila. Stiu ce zic. Am patit. Mai sunt scumpa mea baieti suficienti pe aceasta lume capabili sa te aprecieze si sa te iubeasca, nu se termina lumea cu el.

| Pedala a răspuns:

E foarte buna. Iti da timpul necesar implicarii intr-o noua relatie.

| Just a kid a răspuns:

Nu neap inceputul sf, sa stii ca la mine, de fapt nu era o pauza era o despartire initial, nea schimbat pe aman2, si a fost mai bine pe urma.
eu zic ca daca tiai dat seama ce vroia sa iti dai seama discuta cu el, zii ce simti, ce iti pare rau, ce vrei sa schimbi(daca vrei sa schimbi)si impacativa.nu astepta sa te caute el, in locu lui eu nas faceo, poate se gandeste ca nu vrea sa te preseze, sa te gandesti bine si sa-ti dai seama singura, nu stiu na, astai parerea mea, cautal tuwinking

| rosto a răspuns:

Pentru mine, pauza inseamna despartire... definitiva. straight face

| PredatoR a răspuns:

Daca vrea pauza trage si tu o concluzie, adica ca vrea sa va despartiti. Nu a putut sa ti-o zica direct sa nu suferi prea tare, dar cam asta e ideea... cel mai bine il lasi sa se gandeasca si o sa vina el la tine s-ar putea happy Succes!

| Extasy a răspuns:

Pauza = Asta la vista baby

| ingerash_1766 a răspuns:

Eu zic ca, daca iubitul tau a hotarat sa ia pauza asta doar pentru ca tu sati revii, trebuie sal suni, imediat ce tiai pus ordine in ganduri, iar daca dupa ce ati vorbit el continua cu pauza e clar ca nu prea mai vrea sa fie cu tine sau are el o problema

| overdose90 a răspuns:

Ar trebui sa va reluati relatia cat mai repede. o pauza, din pctul meu de vedere, nu e prea buna pentru o relatie. E ca un fel de ...inceputul sfarsitului.

Asa ca nu mai sta pe ganduri si cauta-l pana nu e prea tarziu, mai ales daca zici ca el a cerut o pauza si se poate sa o fi cerut ca sa se mai gandeasca...