| LacustaXD a întrebat:

E ceva normal la 17 ani ca baiat sa fii virgin?

16 răspunsuri:
| supergeniu a răspuns:

Nu

| RAY a răspuns:

Multi nu inteleg ca sexualitatea nu este o nevoie esentiala omului,poti trai in lipsa sexului bine mersi, dorinta sexuala este diferita unino simt,alti deloc, poti fi asexual iar uni tampiti sa spuna ca cica esti labar,repet a nu face sex este perfect normal, asa zisele probleme sunt povesti, totul e sa fi si sociabil, sa faci sport, sa manci sanatos, daca simti nevoia asta sa gasesti o iubita serioasa nu curvarit

| RAY a răspuns:

Wizard99 e foarte bine,sanatate sa ai,bani, sa ai pe cei dragi langa tine,asta conteaza in viata,nu sa fii obsedat sexual, aia nu e viata, nu toti suntem gorile in calduri, uni am mai evoluat, repet sexul nu este o nevoie si o nevoie impusa de societate, logic ca vrei sex daca se promoveaza asta, ia stai la o manastire sa vezi cum iti trece

| sierra1 a răspuns:

17 ani este vârsta medie la care are loc debutul vieţii sexuale, potrivit unui studiu realizat de Durex, la nivel internaţional.

Citeste mai mult: /adevarul.ro/life-style/stil-de-viata/sexul-diverse-varste-1_50ace7db7c42d5a6638b98bf/index.html

https://adevarul.ro/......index.html

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal ca un baiat de 17 ani sa fie virgin.

| Andreeush a răspuns:

Da, e normal.

| Frank51 a răspuns:

Da' asa dupa tine tu ce crezi? Chiar is curios ce gandire ai...

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Da, clar! Nu te speria! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă-l pe RAY. El știe mai bine cum este sa trăiești cu ața.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca da. Ar fi fost anormal si grav daca nu mai erai. Imi pare rau ca am ajuns, ca societate, la stadiul in care cineva isi pune astfel de intrebare.
Sexul e o treaba de adulti, deci e ca si cum ai intreba: "E normal la 17 ani sa nu fi votat inca?" - Da, normal, votul e 18+, la fel si sexul, deci intelegi ca nu e cazul sa-ti pui astfel de probleme.
P.s votul e 18+ dpdv legal, iar sexul 18+ dpdv moral, ca sa nu vina cineva sa-mi arate legislatia.

| cristian200313 a răspuns:

Da, este normal, nu este ciudat. Eu am 16 ani si recunosc ca sunt virgin, deci nu e nimic in asta happy Sanatate.

| Username272 a răspuns:

Poate nu mai esti si nu sti happy

| Maia55 a răspuns:

Nu exista o vârstă la care e normal sa faci sex. Este indicat sa nu o faci sub 15 ca încă nu ești dezvoltat. Faci când te simți tu pregătit cât de cât. Când simți nevoia cu adevărat și găsești o persoana ok. Este alegerea ta.

| Radu_Bogdan_1999 a răspuns:

Da. Nu e nimic ciudat

| Radu_Bogdan_1999 a răspuns:

Da

| Lina122 a răspuns:

Nu exista o varsta la care trebuie sa iti pierzi neaparat virginitatea. Daca nu ti-ai dorit sa faci asta sau daca nu ai gasit persoana potrivita, e in regula. Nu ar trebui sa te simti rau din cauza ca esti virgin sau sa te grabesti sa faci sex doar pentru a tine pasul cu altii.