| Fdstra a întrebat:

E foarte ciudat! Deci il iubesc pentru ceea ce este, i iubesc sufletul, firea, dar nu ma atrage fizic...totul a fost bine si frumos pana ne-am intalnit si l-am studiat foarte indeaproapethinking Ma adora, ar fi in stare de orice pentru mine si mi-a demonstrat asta.Am puterea de a-l manipula si stiu sigur ca ma iubeste.Si eu eram foarte indragostita de el, capabila sa trec peste orice datorita lui si pentru el, si acum mi-e drag, dar cred ca imi este imposibil sa trec peste infatisare si ma gandesc totusi fara lacrimi la despartire, ceea ce l-ar rani ingrozitor... oare ce e de facut?!crying fundita pentru un sfat utilwinking

1 răspuns:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Consideri că ai mai avea şanse să găseşti pe cineva ca el? Cineva care să te aprecieze, să te iubească, să se lase pe sine pentru tine?
După părerea mea, o asemena persoană întâlneşti o singură dată în viaţă. Bineînţeles, acum depinde şi de vârsta şi maturitatea pe care o ai. Însă în teorie, puţine persoane sunt aşa.
L-ai răni tare, tare de tot dacă l-ai părăsi pe motivul aspectului fizic. Ştiu cum este ca cineva să ţină cu adevărat la tine, şi în acelaşi timp sunt conştientă cât de tare ar răni un asemenea gest respectiva persoană.
Sfatul meu este să mai aştepţi un timp. Sunt mari şanse ca în curând să fii atrasă de el şi fizic, crede-mă.
Mult succes!