| semy a întrebat:

E mai bine sa uit de el? chiar nu inteleg nimic, la inceput eram extrem de indiferenta cu el, apoi am acceptat sa fim impreuna, amandoi am suferit dupa fostele relatii, el cand sta aici vrea sa ne vedem zilnic, cand e plecat nu da nici un semn de viata la tel doar daca ne nimerim pe mess vorbim, (deoarece el e plecat din localitate cu serviciul) ce sa cred? oare nu isi doreste nimic serios cu mine? la cat de indiferenta eram la inceput, atat de mult am inceput sa ma atasez de el, ce pot face? cum pot afla daca vrea ceva sincer si serios cu mine? nu vreau sa sufar din nou, ar fi ok din pct meu de vedere da ma ingrijoreaza ca nu ma suna sad, dati sfaturi multumesc

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu cunosc situatia voastra dar pot sa iti spun un lucru... spre deosebire de femei, barbatilor nu le place sa vorbeasca prea mult la telefon. Ei nu prea se intind la convorbiri telefonice maraton, ci spun telegrafic ceea ce au de spus si cu asta basta. Daca nu te suna, nu inseamna neaparat ca nu te iubeste, mai ales ca atunci cand e in oras vrea sa fie cu tine zilnic. Nu trebuie sa tragi concluzii pripite referitor la o eventuala infidelitate a lui, dar nici increderea oarba nu e buna. Trebuie sa fii atenta la semne.

| Cătălina a răspuns:

Ar fi ok sa vorbesti serios cu el data viitoare cand va mai vedeti. In acest fel, vei fi atenta la gesturile si mimica lui sa vezi daca nu cumva te minte.

| justmeesb a răspuns:

Cred ca mai are si pe altcineva si faptul ca te cauta doar atunci cand vine si are el chef da mult de gandit! nu cred ca este ceva in regula aici, eu zic sa-i spui lui ce te deranjeaza si de ce se ascunde sa vb cand e plecat din oras, daca ar vrea crede-ma ca ar gasi timp sa te sune.are pe altcineva dupa mine.

| PisyRock a răspuns:

Intreaba-l cand il prinzi pe la tel, pe mess, si ai sa vezi dupa cum raspunde la tel. Sper sa te aqjute :*

| costyruixd a răspuns:

Sa nu judecam anticipat situatiile, cred ac cel imi bine ar fi sa vorbiti, sa ii spui tot ce simti, sa ii spui despre distanta acre o simti intre voi si sa il intrebi daca te iubeste, daca vrea ceva serios cu tine, de ce nu te suna, si toate intrebarile astea. Succes