| semy a întrebat:

La inceput eram extrem de indiferenta cu el, apoi am acceptat sa fim impreuna, amandoi am suferit dupa fostele relatii, el cand sta aici vrea sa ne vedem zilnic, cand e plecat nu da nici un semn de viata la tel doar daca ne nimerim pe mess vorbim, (deoarece el e plecat din localitate cu serviciul) ce sa cred? oare nu isi doreste nimic serios cu mine? la cat de indiferenta eram la inceput, atat de mult am inceput sa ma atasez de el, ce pot face? cum pot afla daca vrea ceva sincer si serios cu mine? nu vreau sa sufar din nou, ar fi ok din pct meu de vedere da ma ingrijoreaza ca nu ma suna sad

5 răspunsuri:
| dinde a răspuns:

In momentul in care esti indiferenta cu prietenul tau ar trebui sa te astepti la doua reactii: 1. sa vrea si mai mult sa te cucereasca (vrea sa va vedeti in fiecare zi) 2. sa nu isi mai bata capul cu tine pentru ca din toate semnalele pe care i le trimiti tu rezulta ca nu prea vrei sa te implici. Cel mai bine atat pentru tine cat si pentru el ar fi sa discuti cu el despre ceea ce simti si sa vedeti ce va doriti amandoi ca sa fie lucrurile clare. Din punctul meu de vedere comunicarea e solutia si nu in ultimul rand sinceritatea. Bafta

| paul_7261 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic poate el sa razbuna cum erai tu cu el inainte sau.
el are pe altcineva si cand vine te ia pe tine.
daca iar pasa asa multe de relatia voastra tear suna.
cel mai bine ar fi sa ii zici cand vine ce vrea dela tine si asa vorbeste deschis si ai sa vezi ca o sa obtii ce vreihappy mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok deci baitul respectiv face tot ce poate sa fie langa tine, dar tu nu vezi chestia asta.Cand are posibilitatea e cu tine in fiecare zi si cand nu incearca sa iti dea libertate.Nu te-ar enerva sa te sune nonstop? Nu te-ai simti sufocata. Tipu incearca sa faca lucrurile cat mai bine posibil.Si poate nu ii place sa vb la telefon(ii ciudat dar te-ai gandit la asta?)adica poate ii place sa vb cu tine fata in fata. Oricum is doua situatii posibile.Mai poate sa ia la misto relatia si sa nu ii pese, dar ii putin probabil daca incearca sa fie cu tine de cate ori poate.Ideea ii ca el chiar incearca sa faca bine lucrurile si nu trebuie sa iti faci griji.Sincer

| camyinu a răspuns:

Poate te pune la incercare sa vada cata rabdare ai cu el

| camyinu a răspuns:

Poate te pune la incercare sa vada cata rabdare ai cu el