| qxs a întrebat:

E normal ca în timpul partidei de sex băiatul să termine primul mereu? Cam așa e situația dintre mine și prietenul meu și eu sfârșesc fără a fi satisfăcută complet. Mulțumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Dragă qxs,

Procesul de excitare la băiat e mult mai alert. După cum ai observat, numai dacă îl atingi în zonele lui erogene, deja el e pregătit de „luptă", pe când la tine mai greu.
În timpul unui act sexual, e foarte normal să ajungă iubitul tău la climax mai repede decât tine, tocmai motivului prezentat mai sus. De aceea se recomandă ca acțiunea să înceapă în momentul când tu ești cea mai excitată, nu el. El își revine pe parcurs.
În cazul în care, el ajunge mai repede decât tine, ar fi bine ca el să continue să te excite prin alte metode, anume oral sau petting. Rămâne doar să deschizi subiectul cu el, să îi propui acest lucru.
O altă variantă ar fi să îi provoci ejacularea o dată, dar nu prin sex normal și, mai apoi, să începeți actul în sine. Spun asta, pentru că, pe bărbați, de obicei, după o primă ejaculare, îi țin mai mult.
Mult, mult succes!

Cu drag,
niponX

| qxs explică (pentru niponX):

Multumesc pentru raspuns. Crezi ca o eventuala discutie cu el pe tema asta l-ar putea face sa se simta incomod?

| niponX a răspuns (pentru qxs):

Bună qxs,

Dacă merită cu adevărat băiatul acesta și ține cu adevărat la tine, nu ar trebui să se simtă încomod. Până la urma urmei și tu contezi în acea relație și ar trebui să încerce să te facă să te simți bine, cu orice preț.
Trebuie să îi precizezi că nu e vina lui și să îi explici că tu mai ai nevoie doar de puțin timp sau de o metodă în plus.
Dacă nu te va înțelege, nu te merită și vede în tine doar partea aceasta, sexuală. Dacă se ajunge aici, sunt doua variante, ori te desparți de el, ori continui în aceeași manieră.

Cu drag,
nipon X

PS:mulțumesc pentru fundiță

| darrio2007 a răspuns (pentru qxs):

Nu.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prietenul tau are o problema de potenta numita ejaculare precoce, frecvent intalnita la tinerii care au facut exces de masturbare in adolescenta. Un psiholog il poate ajuta sa ajunga la normal. in mod normal, un barbat isi poate controla ejacularea cat doresre de mult.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Este normal.El cred ca traieste intens ceea ce face.Pe cand tu... Sau baiatul este nou in domeniu.

| qxs explică (pentru darrio2007):

Amandoi suntem incepatori.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru qxs):

Bună.
Dacă sunteți începători, este și normal să se întâmple așa.
Cu înțelegere, cu un preludiu mai lung o să vă ajute să vă cunoașteți mai bine și să fiți stăpâni pe situație.
Succes!
Pa, pa.

| qxs explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc frumos pentru raspuns.

| milan9 a răspuns:

Normal este ca tu să fii căsătorită cu el. Ăsta-i cel mai normal lucru! Restul sunt de can-can!

| dragos9234 a răspuns:

Da,este normal mai ales daca partenerul este incep[ator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti satisfacuta? Fa-ti mai multi iubiti si cheama-i pe rand in dormitor.

| qxs explică (pentru anonim_4396):

Nu mi-ai raspuns la intrebare. Nu am nevoie de sfaturi cu ce ar trebui sa fac, ci de pareri legate de situatia mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru qxs):

O parere foarte proasta.

| qxs explică (pentru anonim_4396):

Bine ca o pastrezi pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| derpiiiiiiiina a răspuns:

Eu de exemplu eram cea care ajungea la orgasm prima, el fiind pe ''planul 2''. Poate gasesti altul care te va satisface.

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

E tot una daca vrei poate sa termine si tu sexul cu el conteaza ca el ce treaba are atuci cand se grabeste sau daca a obosit.

| gsghdfhsdfhds a răspuns:

Da el trebuie sa stii cum sa timule orgastul cu degtele etc

| nicolas25ianis a răspuns:

Daca vorbesti cu el poate o sa se termine bine, acum depinde si de preludiu si de cat tine actul in sine. baietii se pot abtine si el sigur poate sa te astepte si pe tine sa termini dar asta doar daca vb cu el

| cataboy82 a răspuns:

Discuta cu el despre situatie si fa-l sa se inplice mai mult.