| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa ii cer doar eu iubitei mele sa facem sex, de fiecare data facem sex doar cand ii reprosez eu sau ii zic si ma cam enerveaza chestia asta, adica niciodata nu a venit la mine sa imi zica ca vrea sa faca dragoste cu mine sau sa propuna ea din spontaneitate. Incep sa cred ca poate e o problema cu mine si ma gandesc prea mult la asta, nici nu facem foarte des. Tin la ea dar chestiile astea incep sa ma irite si incep sa dispara si la mine sentimentele, parca nu mai simt la fel ca inainte pentru ca si ea la inceput era complet diferita.
Ce parere aveti? Avem 8 luni impreuna

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu niciodara nu as cere unui om ceva, mai ales daca as avea o iubita, daca vrea acel om va oferi acel lucru, eu cred copii ca sa https://www.youtube.com/watch?v=apLEVBKWnRU si asta e, in principiu o relatie dureaza intre 3, 5 ani, apoi este o stare guvernata de adaptare socialla, plictiseala, ce sa faci

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar putea fi o problema cu tine, poate nu o satisfaci si de aceea nu vrea sa-ti propuna sex.
O fata/femeie care este satisfacuta de barbatul cu care are sex, isi doreste sa mai aiba.
De aceea vin si spun, poate nu esti bun la pat si nu stii sa o satisfaci, de aceea nu doreste si nu initiaza niciodata, partidele sexuale.

| Axel3232 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mereu zice ca se simte bine nu vad de ce ar mima asta dar pur si simplu ea zice ca asa a fost ea intotdeauna si nu simte nevoia asta. Nu stiu ce sa mai cred, relatia noastra e perfecta din celelalte puncte de vedere dar ma ingrijoreaza capitolul asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Axel3232):

Una este sa-ti spuna ca se simta bine si alta este sa se simta extraordinar, dupa o partida de sex care se incheie cu un or gasm vaginal de milioane.
Se pare ca nici nu ai sesizat diferenta dintre bine si foarte bine ori extraordinar. Sunt nuante si nuante in a explica ce simte si ea spus doar "bine".
Relatia este departe de a fii perfecta, daca femeia aia face sex ca sa te simti tu bine, ea suferind in tacere, deoarece nu a ajuns la or gasm vaginal.
Stiu, este al naibii de greu sa-l obtii, mai ales daca ai un penis mic sau subtire si nu cunsoti tehnici ajutatoare, sa o poti satisface.
Sunt convinsa ca femeia ta inca nu a experimentat asa ceva, dat fiind comportamentul si indiferenta ei pentu sex.
O femeie minte de cele mai multe ori, tocmai pentru a nu-si ranii partnerul de viata, punand mai presus linistea din cuplu, decat satisfactia personala.

| Axel3232 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mereu ii fac sex oral ei prima data si am cautat pe net si ma documentez si stiu unde e punctul G si mereu se simte bine cand ii fac asta si faza cu penisul mic, e foarte usor sa interpretam niste lucruri fara ca nici macar sa ma cunosti, ma faci sa cred ca e vina mea, eu vreau sa se simta ea bine de fiecare data nu eu... dar ea imi spune ca e mai timida si ii e naspa sa imi ceara mie asta. si nu prea pot sa inteleg.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Axel3232):

De fapt, chiar este vina barbatului in proportie de 99%
Pentru ca, intr-o partida sexuala, femeia nu se poate satisface singura vaginal, daca:
- tu ai un cuc mic (scurt sau subtire) si nu-i atingi peretii vaginului, excitandu-i terminatiile nervoase
- ori partida tine foarte putin
- ori nu ai tehnica si nu stii ce sa-i faci
- ori nu ii faci un preludiu bun ca sa se buure si ea de un inceput adevarat
- ori... si lisat ar putea continua.
Bineinteles ca fata se poate masturba singura, atat clitoridna cat si vaginal, cu un falus artificial, dar nu de asta era vorba aici, ci de sexul cu un partner si capacitatea sau incapacitatea partenrului de a-si satisface iubita.
Nici o femeie care te iubeste si te doreste, nu ar refuza sexul, decat daca....ai o problema pe care ei ii este rusine sa ti-o comunie.

| Andreeush a răspuns:

Ori nu e atrasă de tine, ori are pe altul ori e prea rușinoasă să îți propună ea.
Oricum ar fi trebuie să discuți cu ea, spune-i că te deranjează situația asta și poate găsiți o rezolvare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sunt multe posibilități:
- libido scăzut
- nu e atrasă de tine
- nu faci ce trebuie

Comunici cu ea? O întrebi ce-i place sau ce ar vrea să-i faci? O studiezi ca să vezi cum reacționează la atingerile tale? Îi faci oral? Dacă nu, nu mă mir că nu o încântă sexul laughing.

| Endoryus a răspuns:

Ca zice ea ca ii place, mare branza. Toata lumea minte. Trebuie sa iti dai seama dupa comportamentul ei daca chiar ii place. Ce sa mai zic de faptul ca ar trebui sa o faceti de 2 3 ori pe zi daca sunteti tineri. Nu pe luna

| Raven a răspuns:

Dacă sexul ar fi OK și satisfăcător, probabil ar lua și ea inițiativa. Poate că nu găsește tot atâta plăcere în asta, te-ai gândit la această posibilitate? Poate ar trebui să discuți despre asta cu ea, la modul serios, să puneți cărțile pe masă, cum se spune și să vedeți ce așteptări aveți de la relația voastră, în ce stadiu vă găsiți și încotro vă îndreptați.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu faci treaba buna, si de-asta nu vine ea cu initiativa. Si iti zice da cand ii propui tu, ca sa scape de tine mai repede. laughing
Trage-o si tu de par, dai o palma la cwr, fa ceva sa fie mai palpitant. In aer liber, intr-un loc public laughing
Sa vezi cum te suna si te cheama pe urma, de 2 ori pe zilaughing

| GirlOnline81 a răspuns:

Faptul ca iti doresti sex mai des indica ca ai un apetit sexual sanatos, ceea ce nu pot spune si despre iubita ta. Pur si simplu nu va potriviti din acest punct de vedere happy.

| Axel3232 a răspuns:

Nu sunt nici actor de filme pentru adulti dar nu sunt nici de ala care termina in 2 minute... Acum ce sa mai fac, nu stiu ce gandeste ea, dar daca o sa continue tot asa probabil o sa ne despartim si o sa caut pe altcineva. Poate nu sunt eu destul de bun pentru ea.