| superpissy40 a întrebat:

E normal sa imi doresc sa raman virgina mult timp de acum incolo? Va rog, fara critici sau vorbe urate. Peste cateva luni fac 20 ani, in caz ca va ajuta varsta mea. Multumesc mult! Funda happy

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Virginitatea nu este nici boala sa scapi de ea, nici virtute sa te lauzi cu ea. Nu este nici normala, nici anormala. Este o stare biologica (daca nu cumva in primul rand psihologica).

Asa, medical, se pare ca e bine sa incepi viata sexuala undeva intre 18 ani - 22 ani. Daca incepi mai devreme ai un set de probleme. Daca incepi mai tarziu ai alt set de probleme.

Poate astea te ajuta:

http://stirileprotv.ro/......8-ani.html

http://evz.ro/......47801.html

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca tu asta iti doresti de ce sa nu fie normal?

| DeathIncarnate a răspuns:

De ce sa nu fie normal?
Din moment ce tu asta vrei si asta simti, ce treaba are gura lumii cu ce doresti tu?!
Multi inaintehappy

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte normal!
Atata vreme cat nu te simti pregatita sa faci sex si nu ai gasit barbatul pe care sa-l iubesti si sa-ti doresti un viitor alaturi de el, este cel mai bine sa nu incepi nimic, ca virginitatea nu-i o povara si nici o rusine, dimpotriva.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este optiunea TA care nu ar trebui sa fie influentata de parerile altora. Nici macar al iubitului. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

E viața ta, tu decizi.
Nu te obligă nimeni să îți începi viața sexuală și nici nu e un lucru rău să vrei să rămâi virgină.
Pasul cel mare trebuie facut când consideri tu de cuviință.
Nu te lăsa influențată de nimeni.

| Plato a răspuns:

De ce n-ar fi?

| Crackman a răspuns:

Eh, daca stai prea mult se urca hormonul la cap. Sau poate este bine. Oricum o fi este stric decizia ta. Eu am scapat la 23 happy daca te incurajeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal la un moment dat o sa se resimta, fiecare dintre noi are nevoie de contact intim pentru a functiona sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea sa fii virgina?

| Gaby212 a răspuns:

Ei bine, daca tot ramai virgina pana la varsta asta(ceea ce e de apreciat, tot respectul meu), ai grija sa te oferi unui barbat care sa merite.
Sunt unii care daca te iubesc si afla ca sunt primii din viata unei femei, raman loiali o vesinicie. Sunt si altii care dispar imediat dupa si se lauda ca ei "au desfacut sampania"

| SG1995 a răspuns (pentru Gaby212):

"Sunt unii care daca te iubesc si afla ca sunt primii din viata unei femei, raman loiali o vesinicie."

Da ca și cum monopolul pe pi*zdă e foarte important.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,daca ai prieten nu este normal, intr-o relatie trebuie sa existe si intimitate. Daca nu a prieten si vrei sa ramai ca sa gasesti persoana care sa merite asta ai luat o decizie buna si esti de laudat ca nu iti dai corpul la oricine. Este alegerea ta

| Magda20 a răspuns:

Bună, da, este normal. Și eu sunt virgină și peste câteva luni fac 21 de ani. Decizia asta îi aparține fiecăruia. Probabil și tu ai avut un motiv întemeiat de ai rămas virgină până acum, ca și mine. La mine mai apar probleme din când în când cu hormonii și îmi vine să fac sex, dar totul tine de control.