| inasiatat a întrebat:

Funda primului mesaj.

Ce înseamnă virgina?
Fără vorbe urate, am 14 ani. :-)

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

O persoană care nu a făcut sex niciodată.
Mai multe explicaţi aici http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/ce-inseamna-virgina/

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O persoană care nu a avut niciodată un contact sexual.

Deşi cuvântul în sine poate avea şi alte înţelesuri, ca de exemplu, "un pământ virgin".

http://dexonline.ro/definitie/virgin

| Hakuouki a răspuns:

In primul rand, tin sa te felicit, daca tu la 14 ani nu stii ce inseamna sa fii virgina, varsta la care altelel au facut deja in toate pozitiile (sper sa astepti pana la 18 ani). Virgina este o fata care nu a intretinut relatii sexuale.

| anonimguy3 a răspuns:

Ca nu ai intretunit raport sexual. Simple as it is.

| Fernando9Torres a răspuns:

Adica nu ai facut sex! FUNDA!

| Blamely a răspuns:

O persoană lipsită de experiență sexuală.

| RedDeath a răspuns:

Virgina, adica fata virgina, inseamna ca ea nu a avut relatii sexuale niciodata si ca himenul este intact. Insa, uneori himenul poate fi elastic si se rupe mai greu.

| BornToBeLoved a răspuns:

Sa nu fi intretinit vreun act
Sexual
Indiferent de
Forma
Lui

| fataciocolata a răspuns:

O persoana care nu a intretinut relatii sexuale de nici-un fel(sex anal, sex vaginal, sex oral).

| Loola19999 a răspuns:

Himenul tau e intact sau pe alte cuvinte, nu ai avut contact sexual.

| marinelamarin a răspuns:

Virgina:o fata care nu a avut niciodata contact sexual.atunci cand vei face dragioste cu un barbat va insemna ca nu mai esti virgina(iti vei pierde virginitatea) funda?

| TurboBlaster a răspuns:

O persoana care nu a avut un contact sexual niciodata! (adica nu sa *** niciodata sa intelegi happy ) scuze pentru limbajul din paranteza big grin

| sbego a răspuns:

O persoana care nu a avut nici o relatie sexuala cu o persoana de sex opus.In cazul tau..nu ti-ai bagat nimic in gaurica dintr-e picioare big grin

| NOname a răspuns (pentru sbego):

Să înţeleg că, în viziunea ta, dacă întreţii relaţii sexuale cu persoane de acelaşi sex, rămâi virgin(ă)?

| NOname a răspuns (pentru sbego):

Probabil pe aceeaşi idee merg şi preoţii care violează băieţi (rămânând, în viziunea lor, virgini şi neprihăniţi).