| MaDeclarFan a întrebat:

E normal sa ma mai afecteze ce face fostul prieten de care m-am despartit acum un an? Nu il mai iubesc,nu stiu ce simt pentru el, a facut cateva lucruri care m-au determinat sa simt dezgust fata de el, pe de alta parte simt furie pentru ca il iubeam cand ne-am despartit (pur si simplu au fost cateva zile in care nu am mai vorbit apoi cand am vorbit el mi-a sugerat ca e mai bine sa ramanem doar prieteni iar eu am acceptat) dar si fericire pentru ca stiu ca mi-e bine fara el si sunt cu altcineva mult mai dragut

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu ai terminat cardul lui e ceva normal sasi amintesti inca de el

| h3r a răspuns:

Cred că ai fost cu acest băiat mult prea drăgut prea devreme. Sau poate că a fost altul înaintea lui. Oricum, a fost prea repede, tu n-ai trecut cu adevărat peste „fostul" și acum te apucă toate. Dacă nu te stăpânești vei avea o perioadă mai dificilă.
Gândește-te că el îți făcea rău și ți-e mult mai bine acum. Nu-l lăsa să te rănească din amintiri.

| Vi003 a răspuns:

Priveste trecutul cu luare-aminte si cladeste-ti prezentul cu gandul la viitor.winking

| Alexandrughita a răspuns:

Te afecteaza pentru ca undeva in sufletul tau, inca mai ti la el, nu mult...dar mai ti

| qwertykmjhryubhgytgr a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie doar ca eu nu am inca un nou iubit.stiu cum este. poate ca esti cu noul tau iubit doar pentru a-l face gelos pe fostul.Dar, totusi cand il vezi pe fostul si tu esti cu actualul faci tot posibilul sa il faci pe fost gelos, sa-i arati ca ai trecut peste chiar daca nu e asa.

| MaDeclarFan explică (pentru qwertykmjhryubhgytgr):

Da,cam asta incerc sa fac. Recent, am aflat ca fostul are probleme in dragoste.Parca as vrea sa il ajut, dar nu prea am cum sa vorbesc cu el si nici nu stiu de ce ma intereseaza asa mult asta, nu cred ca ar trebui sa fie asa

| qwertykmjhryubhgytgr a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Da..eu am zile cand as vrea sa il sun si cateodata fac asta. si imi zice ca e suparat ca nu are prietena..recent mi-a spus ca ii place de mine de fata cu mai multi..nu stiu daca era adevarat sau doar era de vina bautura?! si am incercat sa il fac gelos cu altul chiar de fata cu el si cred ca mi-a reusit ar nu te sfatuiesc sa faci asta! nu il face gelos!

| MaDeclarFan explică (pentru qwertykmjhryubhgytgr):

Deja am facut asta.Adica nu (total) intentionat, dar eram cu actualul prieten si ne-am intalnit cu el iar noi 2 ca doi iubiti nebuni ce suntem am inceput sa ne batem si sa ne pupam si de toate laughing bine, la mine nu prea pare sa functioneze dar eu incer sa imi scot incet incet din cap ideea ca ma mai afecteaza starea fostului. Daca la tine a functionat si l-ai facut gelos inseamna ca e bine, inca te mai place si poate va veti impaca, corect? big grin