| JustAdreamer a întrebat:

Deja au trecut 2 zile de cand m-am despartit de prietenul meu si inca nu ma simt deloc bine...noi ne-am despartit pentru ca ne certam mereu siacum cateva zile, cand am fost la dentist mi-a placut de un baiat mai mare, dar n-am vorbit cu el, nici macar nu-l cunosc! si nu-l voi mai vedea vreodata, deci mi-a placut doar cum arata, acum deja nu-mi mai place, dar atunci i-am facut o poza (ce cap-sec sunt!) iar din greseala, prietenele mele au vazut-o si o fata i-a zis prietenului meu. Intr-un final ne-am despartit, iar fix a doua zi dupa ce ne-am despartit el mi-a zis ca are alta prietena. Eu nu l-am crezut si nici acum nu il cred. Am impresia ca a inventat totul ca sa-mi faca mie in ciuda, dar toti ceilalti cred ca fata asta chiar exista! Noi n-avem de unde sa stim, dar aseara, un prieten comun de-al nostru m-a intrebat daca m-am despartit de baiatul asta si eu i-am zis ca da, iar apoi el a inceput cu "dc ma? sad va statea asa de bine impreuna" si chestii din astea, ceea ce m-a facut sa-mi amintesc ca toata lumea ne zicea ca aratam dragut impreuna si ne iubeam foarte mult atunci, iar baiatul asta a zis ca o sa vorbeasca el cu fostul meu prieten ca sa lamureasca totul. Iar el e singurul care mi-a zis sa ma impac cu el. Toti ceilalti mi-au zis sa-l uit si sa merg mai departe, dar simt ca nu pot sa respir! A ramas un gol foarte mare. Si in dimineata asta, o prietena mi-a zis ca a vorbit cu exul meu pe mess, dar ea ii zicea "deci nu ai iubit-o niciodata pe Simo, ai dreptate, acum o iubesti pe Ramona, macar ea e frumoasa?" iar el zicea intr-una "da, da, da" Mi s-a parut ca mai mult il intarata! Eu nu cred in Ramona asta! Dar EI cred! Si ea ii zicea chestii de-astea cum ca nu ma mai iubeste si el aproba, normal! Iar apoi mi-a zis la telefon "nu-i mai lua apararea! nu vezi ca a recunoscut!" sad Si acum nu stiu... aseara imi era dor de el si i-am trimis un mesaj in care ii spuneam ca vreau sa ne impacam si ramanem doar amici, dar dupa convbirea cu baiatul ala care a zis ca ne ajuta, mi-am facut sperante false. Oare sa incerc sa-l uit de tot si sa nu mai vorbesc deloc cu el? Pare imposibil. Sau sa vorbesc cu el si sa accept o posibila impacare? Stiu ca multi dintre voi veti spune sa merg mai departe si sa-l uit pentru ca sunt atatia baieti in lume si am atata timp si ca nu a fost o iubire adevarata, dar vreau sa fie bine pentru mine si nu stiu daca e bine sa uit. Va rog heelp! Va pup :*

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Comunicarea e singura solutie. daca tu chiar il placi vb cu el, nu da cu piciorul la o sansa de impacare doar pentru ca oamenii din jurul tau nu vor sa te impaci cu el tu ai incrdere in tine si in ceea ce simti. du. te si vb cu el explica. i cum sta treaba. din cate ai zis mai sus pot spune ca nici eu nu cred in ramona. eu cred ca inca te place ca na nu putea chiar asa repede sa te uite. incearca sa rezolvati problema si lasa. i cateva zile sa reflecteze la ceea ce i.ai spus. cu siguranta te va cauta si va dorii sa mai vb cu tine. aceasta e parerea mea. nu stiu daca iti va fi de folos dar macar incarca. SUCCES.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai, ce ciudati sunteti voi, cum ajungeti la despartire din cauza unei poze stupide. Si mai ciudat este ce prieteni "grozavi" ai. In afara de cel care cauta sa va impace, el este o nestemata. El ti-e singurul prieten adevarat, multumeste-I lui Dumnezeu pentru el. nu stiu ce sa zic de iubitul tau, cred ca el cauta de fapt un motiv ca sa se desparta de tine, sau se ia prea tare de prietenii vostri. In orice caz, cred ca ar fi bine sa mergi mai departe, sa uiti de ce a fost, chiar daca va veti impaca eu nu va vad fericiti in viitor. straight face
Domnul fie cu voi.

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Buna eu cred ca ar trebui sa-l uiti pentru ca si mie mi s-a intamplat la fel...mai bine sa suferi putin acum decat sa suferi mai incolo mult mai rau...

| luv a răspuns:

Salut, ce fel de prietene ai? In loc sa te sustina, ele te zgirie, rar cind poti avea o prietena adevarata, sau ele nu au iubiti si nu vor sa-l ai nici tu? Si cine e tipa cu limba lunga, de i-a zis lui? Nu lasa nimic de la sine, fii fericita in pofida tuturor,, o lupta-i viata, deci te lupta, cu dragoste de ea, cu dor " Convinge-te daca intr-adevar nu are pe alta si lupta. pup

| Diana0987 a răspuns:

Incearca sa lamuresti situatia cu el si eu am avut o experienta de genul acesta. Dupa ce mi-a dat papucii am vrut sa ii spun adevarul asa ca intr-o zii cand se plimba singur l-am oprit si i-am sp tot adevarul. Chiar daca nu ma crezut eu simteam ca mi-am luat o piatra de pe inima fiindca am sp adevarul.Peste cateva zile a venit la mine si m-a implorat sa ne impacam.Si-a dat seama ca a grasit asa trebuie sa faci si tu. Sper sa te as sfatul meu kiss.