| klaudiu2009 a întrebat:

E normal sa te autoexciti? Voi de cate ori o afceti pe zi/saptamana?

Răspuns Câştigător
| Ionut a răspuns:

Http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbarea.shtml
autoexcitare = masturbare.
Religia zice ca nu-i bine, stiinta zice ca-i bine.
De facut, faceam de mult, de un an m-am lasat fiindca nu-i buna. Strici creierul, asa cum scrie si in articolul care ti l-am dat, sperma contine vitamine, proteine etc, si in plus daca te inveti cu ea, cand o sa ai o prietena, o ti se para mai buna masturbarea decat ea, o spun din experienta prieteniilor, sau fosti-prieteni. infine.
P.S : Lasate, dauneaza fizicului cat si psihicului.
Succes

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E normal,da.
Uneori constient,uneori inconstient,in somn,de exemplu.
De cate ori pe zi/saptamana,depinde de cerintele fiecarui organism in parte.
Pana una alta,nu te ingrijora,va veni o zi in care viata ta sexuala va fi perfect reglata si ai sa vezi cat de departe vor ramane gandurile pe care le faci azi!
Un mic amanunt totusi, nu uita ca tot ce e prea mult, strica!

| mgtow a răspuns:

E logic sa iti mai faci autoplacerile dar legat de cate ori o fac e confidential si nu e treaba ta.

| lplostonyou a răspuns:

Ionut nu ai vrea cumva sa ne si calugarim? happy

| EuOO a răspuns:

Misogin are dreptate. Cu ce te-ar ajuta dacă ţi-am răspunde la a doua întrebare? laughing

| Nocturne0 a răspuns:

@misogin si @eu... pai il ajuta daca raspundeti la a 2-a intrebare, de ex daca voi spuneati ca o faceti de aprox. 4 ori pe saptamana si el o facea zilnic sau de 2 ori pe zi in fiecare zi atunci isi dadea seama ca el face in exces, daca el facea numai o data pe saptamana isi dadea seama ca e foarte in regula si daca vrea sa o faca poate sa o faca si mai des

| JoinT_3078 a răspuns:

Ioane nu stii de capu` tau lasate tu maa...off