| anonim_4396 a întrebat:

E o poveste lunga si nu ma aflu intr-o situatie tocmai placuta...Deci, am o colega suntem in aceeasi clasa de cand am inceput liceul.Acum suntem in ultimul an de liceu. Ne intelegem foarte bine, radem, glumim, vorbim foarte de des.O plac tare mult si in urma cu cateva saptamani am aflat sentimentul e reciproc si vrea sa avem o relatie. Ceva mai mult decat o simpla prietenie sau simpli colegi de clasa. Eu in tot timpul asta am avut niste probleme de familie si nu cred ca i-am acordat atentia de care avea nevoie. Mi-a spus ca si-a lasat balta relatia cu fostul ei prieten pentru mine si acum e oarecum dezamagita de mine.Da, stiu ca sunt un nemernic pentru asta. Acum mi-am revenit din necazurile pe care le-am avut si nu stiu de ce dar am ajuns in situatia in care simt ca am nevoie de cineva care sa me inteleaga, de ea...atat de mult incat nu pot renunta asa usor. Mi-a zis ca in tot timpul asta in care eu poate ca am fost un pic ignorant si recunosc poate ca asa e, fostul ei prieten incerca sa ii arate ca a gresit lasandu-l pentru mine. Am crescut intr-un mediu in care de multe ori mi-a lipsit afectiunea si poate ca n-am stiut cum sa ma comport cu ea, cum sa i-o daruiesc dar vreau sa ii demonstrez ca nu e asa. Vreau sa ii arat cat de mult tin la ea pentru ca e o fata foarte speciala, inocenta, e de toate. voi ce ati face daca a-ti fi in locul meu?

7 răspunsuri:
| blueheart a răspuns:

Hei! Daca e o fata speciala merita sa lupti pentru ea. Daca simti ca e fata potrivita pentru tine,pentru care tu simti mult mai mult decat o prietenie nu ai nimic de pierdut ci doar de castigat. Faptul ca a renuntat la prietenul tau demonstreaza ca are sentimente pentru tine si e pacat sa pierzi ceva care poate deveni frumos.
Lasa trecutul,regretele ca nu ai facut ce trebuia atunci,fa acum ceea ce simti, spune-i, demonstreaza-i cat de importanta este ea acum pentru tine, inconjoara-o cu afectiunea ta, cu dragostea ta. Asta conteaza acum. Lupta pentru ceea ce simti.
Succes! happy

| lurcaaalic a răspuns (pentru blueheart):

Da...am uitat sa mentionez ca a renuntat la fostul ei prieten cu care avea o relatie de un an si ceva. Eu pot trece peste si sa-i demonstrez cat inseamna pentru mine dar asta depinde si de ea daca mai vrea lucrul asta

| blueheart a răspuns (pentru lurcaaalic):

Spui ca depinde de ea. Atunci poarta o discutie cu ea. Asa vei afla ce simte.

| HDSeer a răspuns:

Stii ce sa faci?
Aratai mesajul asta ei si spune-i ca o iubsti.Zii sa iasa la o plimbare inbratiseazo si saruto.Asta e.

| DV a răspuns:

Fii romantic si natural...

| NebunaaaaaaBlonda a răspuns:

Vorbeste deschis cu ea si spune-i ca trebuie sa aiba mai multa rabdare cu tine. Ca tu tii la ea dar nu stii cum sa te manifesti pentru inceput. Nu te simtii vinovat ca ai neglijat-o cat timp ai avut probleme, toti facem asta. Eu zic s-o tii aproape. Sa nu o pierzi. Iubirile din liceu sunt cele mai frumoase si cele mai durabile. Bafta!

| irinalivefun a răspuns:

Trebuie sa ii acorzi atentie si sa-i arati ca si tu simti la fel.Incearca sa petreci mai mult timp cu ea si invit-o in oras.