| anonim_4396 a întrebat:

E o poveste lunga si nu ma aflu intr-o situatie tocmai placuta...Deci, am o colega suntem in aceeasi clasa de cand am inceput liceul.Acum suntem in ultimul an de liceu. Ne intelegem foarte bine, radem, glumim, vorbim foarte de des.O plac tare mult si in urma cu cateva saptamani am aflat sentimentul e reciproc si vrea sa avem o relatie. Ceva mai mult decat o simpla prietenie sau simpli colegi de clasa. Eu in tot timpul asta am avut niste probleme de familie si nu cred ca i-am acordat atentia de care avea nevoie. Mi-a spus ca si-a lasat balta relatia cu fostul ei prieten pentru mine si acum e oarecum dezamagita de mine.Da, stiu ca sunt un nemernic pentru asta. Acum mi-am revenit din necazurile pe care le-am avut si nu stiu de ce dar am ajuns in situatia in care simt ca am nevoie de cineva care sa me inteleaga, de ea...atat de mult incat nu pot renunta asa usor. Mi-a zis ca in tot timpul asta in care eu poate ca am fost un pic ignorant si recunosc poate ca asa e, fostul ei prieten incerca sa ii arate ca a gresit lasandu-l pentru mine. Am crescut intr-un mediu in care de multe ori mi-a lipsit afectiunea si poate n-am stiut cum sa ma comport cu ea, dar vreau sa ii demonstrez ca nu e asa. Vreau sa ii arat cat de mult tin la ea pentru ca e o fata foarte speciala, inocenta, e de toate. voi ce ati face daca a-ti fi in locul meu?

8 răspunsuri:
| Lyiia a răspuns:

Buna!
Spune'i ceea ce simti, e cel mai bine sa ii explici ca ai avut niste probleme de familie si ca ti'ai fi dorit sa o tratezi asa cum merita!
Spune'i adevarul, nu ai nimic de pierdut. Si spune'i ca o placi de mult timp si ti'ar placea sa ai o relatie cu ea. Explica-i ca a fost vina ta si te simti prost pentru asta.
Cred ca e cea mai buna solutie comunicarea!

| 3xfemeie a răspuns:

Si atunci, ce te retine sa faci ceea ce simti?

| Larisssaa a răspuns:

Eu as incerca sa ii explic motivul. Daca ma iubeste m-ar intelege ca am avut probleme cu familia si ca nu am avut parte de foarte multa afectiune... si nu stiu cum sa o daruiesc.

| DaRyuSN a răspuns:

In cazul tau cel mai bun lucru ar fi sinceritatea, fi sincer cu ea si spune-i totul asa cum ne-ai spus noua.
Probabil te va intelege si iti va acorda o noua sansa.
Mult succes!

| Lolsds a răspuns:

Adica e si lesbi si proasta si curva si...

| lurcaaalic a răspuns (pentru Lolsds):

Cati ani ai ma?

| Kasalo35 a răspuns:

Frate acum sincer......eu tiasi spune sa ii ceri scuze si daca nu vrea insisti si tu acolo in orice caz daca nu merge imi scrii, ok? Pastram legatura. a si i-ai si tu ceva o ciocolata un mersi cv acolo un parfum...

| lurcaaalic a răspuns (pentru Kasalo35):

Am tot incercat sa ii spun ca mi-am dat seama ce anume am gresit...aseara am vorbit cu ea la telefon si aproape ca plangea. Ma simteam asa de vinovat. Stiu ca inca ma tine la mine si n-am sa renunt tocmai acum. Daca ceva e neinregula mai vorbim