| kidi a întrebat:

E ok sa îți fie frica sa faci sex? Adica n-am făcut-o niciodată pana acum, am deja 20 de ani. și pur și simplu mi-e super frica sa o fac, mi-e frica ca o sa ma doară extrem de rău sau ca o sa se întâmple ceva rău.Chair am impresia ca e ceva scârbos.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E leguma si fructul care ajuta cu durere mai decalata. E normal sa ai frica de pul mare mai ales aia care n-au prins sex de un timp vor cat mai mult

| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal sa simti teama, cand faci ceva pentru prima oara. Dar ca baiat, te vei descurca.

| kidi explică (pentru darrio2007):

Și ca fata nu, sau?

| darrio2007 a răspuns (pentru kidi):

Stiam ca esti baiat. Ce esti, totusi?

| kidi explică (pentru darrio2007):

Fata?

| darrio2007 a răspuns (pentru kidi):

Esti baiat. Ce dureri poti avea?

| kidi explică (pentru darrio2007):

Sunt fata."?" e din greșeală.

| darrio2007 a răspuns (pentru kidi):

Tu stii sa scrii sau faci misto?

| kidi explică (pentru darrio2007):

Las-o moarta, văd ca n-am cu cine.

| darrio2007 a răspuns (pentru kidi):

Serios?
Intrebare mai veche de-a ta. Doar nu ti-ai facut operatie de schimbare de sex intre timp.
https://www.tpu.ro/......reb-pe-ei/

| kidi explică (pentru darrio2007):

Serios? Mai du-te in...

| darrio2007 a răspuns (pentru kidi):

Te-am prins cu minciuna. Ha, ha!

| kidi explică (pentru darrio2007):

Te-am prins cu prostia.
Ha, ha!

| darrio2007 a răspuns (pentru kidi):

Hai, lasa vrajeala! Nu ma mai mira ca te-a apucat 20 de ani fara sa-ti bagi puța la inmuiat. Hai, pa!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este evident faptul ca NU detii nici cele mai elementare cunostinte si informatii corecte in acest domeniu al vietii oricarei femei, mai ales de varsta ta. Te sfatuiesc sa accesezi si sa citesti cat mai multe din explicatiile si informatile prezentate pe urmatorul site : www.seximus.ro.
Probabil iti vei schimba parerile si vei gandi cu totul altfel dupa ce vei lectura articolele in care apar informatiile pe care este cazul da le cunosti, inainte de a-ti incepe viata sexuala. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Nu o sa te doară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca nu e o regula ca toata lumea sa isi inceapa viata sexuala la 15-16 ani.
Asa ca nu poti spune ca ai "deja" 20 de ani si nu ai facut sex, pentru ca nu e tarziu, ai tot viitorul inainte s-o faci.
Cat despre frica, da e normal sa iti fie frica de ceva nou, ceva ce nu ai mai facut pana acum. Mai ales ca e vorba de sex, unde practic te dezbraci complet in fata altuia. Plus zvonurile ca doare prima data... da, poate o sa doara putin dar nu e o durere insuportabila.
Cand vei gasi partenerul potrivit, o sa dispara si teama si scarba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele dati poti avea o oarecare teama, nesiguranta, apoi apare placerea. fi curajoasa si incearca sa fi brave, sparge gheata si apoi o sa vezi ca teama va disparea si vei scapa de a mai fi crispata si de inhibitii.

| Xpressurself a răspuns:

Nu e ok sa iti fie frica, dar trebuie sa inveti sa treci oeste ea. Te-ai urcat vreodata intr-un copac? Era mai greu cand ai incercat sa cobori din el, iti rea frica dar frica nu te oaraliza, ai reusit sa cobori chiar daca te temeai. E la fel si cu fetele. Pana te convingi ca nu te musca. Pe langa asta, poate ar fi indicat sa mergi si la psiholog sa iti dea niste sfaturi bune.

| ReZiSTorr a răspuns:

Stai linistit ca mai sunt si baieti virgini la 20 de ani. eu de exemplu si nu ma deranjeaza cu absolut nimic chestia asta

| ofatamda a răspuns:

? Cum sa fie un lucru scarbos sa faci sex? La toata lumea ii place sa faca asta.
Daca esti fata te va durea pentru prima data cand iti intra penisul innauntru deoarece nu ai mai facut-o niciodata si trebuie sa isi faca loc, sa ti se largeasca sau rupa himenul.Pe mine m-a durut foarte tare de am si planshappy Dar de fapt nu durerea e cea mare, frica.Asteapta cateva secunde si gata. Dupa nu mai ai treaba.