| Totipentruunu a întrebat:

E pacat sa faci sex cand esti in doliu?

Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Daca ti-a murit un familiar sau o persoana draga tie nu cred ca mai ai chef de facut sex. dar daca a fost doar o cunostinta presupun ca nu ar trebui sa tii doliu doar de ochii lumii. nu-ti voi da nici un sfat bisericesc deoarece nu este domeniul meu. decat sa te simti prost dupa mai bine nu face sex.

13 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Mda este pacat mai ales daca gradul de rudenie este I, ma rog depinde de situatie, dar de acum totul depinde de voi...

| madalicious a răspuns:

Da este pacat pentru ca este ca si cum ai face sex pe mortul abia ingropat.straight face Asa ca mai bine abtine-te o perioada macar o luna -o luna jumatate[sau 40 de zile]. Dupa aceea va trece prezenta mortului, si vei putea face sex.

| Hombre a răspuns:

Doliu la cine? La a saptea spita.Defineste clar intrebarea.

| dydy22 a răspuns:

Hmm mare pacat daca faci

| seby8873 a răspuns:

Sexu e ca macarea asa ca nu va abtineti ca nu veti muri

Răspuns utilizator avertizat
| SexyChick a răspuns:

Pai cel mai grav e sa faci daca ti-a murit sotul/sotia straight face
aici trebuie sa astepti cateva luni pentru ca e un mare pacat!
la fel de grav e si daca ti-a murit cineva apropiat din familie sora/mama/tata/bunica etc.
la restul merge tongue

| radu75 a răspuns:

Pai depinde de moralitatea ta si de respectul pe care l ai fata de persoana decedata. Parerea mea este ca o perioada de abstinenta v-ar prinde bine! Va veti simti altfel dupa doliu, explica-i si lui si cade ti de acord sa face ti acest experiment. Va fi benefic si veti respecta si traditia religioasa, numai ca pentru el va fi foarte greu, dar nu imposibil, tinand cont ca el avea o viata sexuala activa. Greu pentru el (stie el de ce )!

| blondutzata a răspuns:

Nu face asta crede-ma este un mare pacat dar cine tea murit

| emasweetgirl a răspuns:

Eu zic ca dathinking

| Bog a răspuns:

Daca nu esti nimfomana si crezi ca poti rezista, iti recomand sa astepti cateva zile happy (daca te iubeste, el va intelege)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are voie

| lauraa16 a răspuns:

Da.io cred ca e pacat! nu cred ca ai chef de sex daca ti-a murit cineva drag