| anonim_4396 a întrebat:

E posibil sa dispara iubirea o data ce a cam disparut si pofta de sex cu prietenul? sunt cu el de aproape 2 ani...cit e de important sexul intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| troxanici a răspuns:

Eu sunt intr-o relatie de trei ani. Prietenul meu este baiatul cu care mi-am inceput viata sexuala. La inceput faceam dragoste aproape de 2 ori pe zi. In timp am inceput sa o facem mai rar, iar de cand si-a schimbat locul de munca, unde are mai mult de lucru, o facem deseori o data pe saptamana, nu glumesc, si cu toate astea inca il iubesc, poate chiar mai mult decat la inceput, iar cand facem dragoste cu toate ca e mai rar, ne simtim extraordinar. Consider ca sexul nu primeaza intr-o relatie, mai ales daca exista iubire si respect.
Ar trebui sa incerci sa discuti cu prietenul tau si sa vedeti care e de fapt problema. Sper ca ti-am fost de folos happy.

6 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Pai depinde mult de parteneri, sunt baieti la care conteaza foarte mult, sunt parteneri ca nu conteaza, sint cazuri in care baiatul este influentat hormonal, la varsta ta conteaza sexul, sa nu crezi ca nu e asa,

| Seline a răspuns:

Probabil intre voi a intervenit rutina, nu cred ca dragostea poate disparea asa usor, esti doar plictisita.Sexul conteaza destul de mult, incearca sa-l condimentezi happy

| zorialbi a răspuns:

Depinde pe ce se bazeaza relatia voastra. Daca o relatie este intemeiata pe iubire adevarata, iubirea nu dispare si cei doi cel mai frumos este sa isi uneasca destinele in casatorie, sa-si intemeieze o familie si sa dea nastere la copii. Copiii ii unesc pe cei doi soti si le daruiesc multa bucurie.

Daca in schimb cei doi parteneri pun mult accent pe relatia sexuala, in cele din urma se vor desparti pentru ca temelia relatiei nu este buna. Atractia fizica apare si dispare, nu e ceva constant, azi poate sa te atraga cineva, maine poate te plictiseste. In plus, sexul nu te poate face sa te simti implinit, dupa un timp duce la monotonie, simti nevoia sa schimbi ceva si orice ai incerca tot nu te poti simti multumit, pentru ca asta e ceva trecator, nu poate face pe nimeni fericit. Doar iubirea adevarata si reciproca te poate face sa te simti fericit si implinit.

| lacri a răspuns:

Sexul ajuta cunoasterea si placerea. iubirea nu dispare dintr`o data. ci treptat. sexul nu e atat de important ca si comunicarea intr-o relatzie, dar conteaza si el. ca sa nu va plictisitzi si sa umpletzi lumea de copii happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi si sexul are importanta luiwinking incercati sa va uitati la un film/emisiune (ceva xxx te poate stimulawinking ) daca el incepe sa te atinga nu il refuzawinking fai jocul! O sa vezi ca pofta ta pentru sex va creste si nu vei vrea sa te mai opresti. Deci concluziabig grin luati'o incet.nu direct hai sa facem sexhappy (In cazul vostruhappy )

| adynutzica a răspuns:

Da este posibil. poate ca intre cei 2 a devanit o molotonie, ar trebui sa incerce ceva nou, sa schimbe ceva in viata lor, si daca nu merge nici asa inseamna ca pe cei doi il leaga doar 2 ani de relatie, amintirile, obisnuintza si cam atat