| Binutsa a întrebat:

E posibil sa fii insarcinata daca am avu ciclul-menstrual? am ameteli si mii greata... ce poate sa fie asta?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Foarte multe femei care au avut parte de sângerări în timpul sarcinii şi le-au confundat cu lichidul menstrual, nu ştiau că de fapt, este vorba de "sângerarea deciduală".
În timpul sarcinii nivelul hormonilor creşte în mod constant, în fiecare lună, iar acest lucru poate provoca detaşarea unor părţi din pelicula protectivă a uterului.Aceasta se manifestă, de obicei, în primul trimestru de sarcină şi este închisă la culoare şi scăzută cantitativ.
Prin urmare, dacă menstruaţia se prezintă normal (cantitate, consistenţă), nu este cazul să îţi faci griji. Iar ca să scapi de orice dubiu, fă un test de sarcină după 3 săptămâni de la ultimul contact sexual neprotejat.
Ameţelile şi greaţa, pot fi pe fond psihic, din cauza faptului că te gândeşti la asta şi stai stresată, sau poate din cauza schimbărilor de temperatură, lipsei de calciu, etc., etc.
O seară plăcută!

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

E posibil, cei drept sansele sunt mai reduse. Ametelile si greata sunt primele simtome ale unei sarcini, ar fi bine sa faci un test de sarcia dupa 6~7 zile de la actul sexual "esuat la final".
Sper ca te-am ajutat, funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzz

| Andre_7309 a răspuns:

Esti doar anemica...Mergi la un doctor!

| DelyIoana a răspuns:

Trebuie sa consulti un ginecolog sau sa-ti faci un test de sarcina. dar daca nu ai avut deloc ciclu menstrual pana acum, esti doar anemica, asta-i tot, si eu sunt, pentru asta iti trebuie fier si calciu