| BuffaloSoldier a întrebat:

Daca imi dau drumul in ea inainte de ciclul menstrual poate ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ai dorit sa intrebi ce se poate intampla daca vei ejacula sperma in vagin in urma unui sex intretinut inainte de a incepe MENSTRUATIA. Daca ciclul menstrual al partenerei de sex este suficient de REGULAT incat sa permita o determinare precisa a zilei de incepere a urmatoarei menstruatii cu o marja de eroare de +/- de 1-2 zile, atunci se poate intretine sex neprotejat cu ejacularea spermei in vagin in ultimele 9-10 zile situate inainte de ziua de incepere a menstruatiei, fiindca in acele 9-10 zile formarea sarcinii devine IMPOSIBILA. Este stabilit/determinat stiintific si medical ca ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual sunt 100% nefertile si din acest motiv formarea sarcinii in acest moment al ciclului menstrual este IMPOSIBILA in proportie de peste 99, 9%. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Isaa9 a răspuns:

Eu am așa rămas gravida cu 2 zile înainte de ciclu. deși eu am un ciclu regulat. Acum depinde de fiecare organism!