| RagnaRDET a întrebat:

E prima oara cand fac asta in public, am 20 de ani si am tinut in mine prea multe c***turi ca sa ma mai pot abtine, asta mi-o atins limita sa zic asa cu toate ca am avut prea multe experiente nefericite pana acum ( dar nu am sa scriu despre alta prea mult ). Deci mai pe scurt, am o intrebare si astept niste sfaturi utile. Am avut o prietena, am stat cu ea un an si jumatate ( poate mai mult ) urma sa ne mutam impreuna, dar printr-o conjuctura nefericita ea a ajuns intr-un alt oras, dupa nicio saptamana a inceput sa fie cu altu, ca si cand eu nu mai contam. Tin sa precizez ca nu am inselat-o niciodata si am incercat sa fac bine dar ea ma acuza ca i-am nenorocit viata si din cauza mea a fost mai mereu nefericita. Cu greu dar la inceput acceptat situatia ca are alt prieten deoarece pot spune ca nici macar nu am fost constient de vestea primita, sunt intr-o situatie destul de proasta acum fiindca am inceput dupa 3 saptamani dupa ce m-a anuntat ca are un nou iubit fara prea multe exlicatii acum am inceput din nou sa ii scriu. Nu ma pot abtine sa nu vorbesc cu ea, ea e tot ce imi doresc dar parca o uitat totul, imi vorbeste intr-una de noul ei iubit si imi scrie inapoi ca la ultimu boschetar. Dar cu toate astea inca o iubesc. Ce trebuie sa fac sa lupt pentru ea sau sa renunt sa ma conformez ca are pe altu si aia e? Nu as fi las daca as face asta? O iubesc asa de mult incat am si iertat-o ca m-a inselat dar tot degeaba ea spune ca nu regreta deloc acest lucru. ( Sunt un tip chiar foarte ok, sunt frumos sa zic asa... 70 % din fete pe care le vad pe strada sau localuri imi zambesc, de comportat incerc tot posibilu sa ma comport cat mai ok )

21 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate esti tanar tu trebuie sa experimentezi cat mai multe cearsafuri, sa rupi paturi si sa faci fete posta, mai ales ca esti frumos nu sa stai dupa o toanta care habar nu are ce vrea. fata la varsta ei este normal sa se culce cu altul pentru ca este tanara trebuie sa exploreze diversitatea lucru care trebuie sa faci si tu, asa ca bucurate de viata cu prietenii imbatativa mergeti in club faceti petreceri la camin sau acasa la unul din voi si lasa fata sa se bucure de viata in stilul ei, relatia a luat sfarsit gata

| RAY a răspuns:

Fetelor nu le plac baieti care respecta o fata sincer, le plac aia indiferenti, nepasatori, reci ei se numesc badboys, dar tu te comporti prea frumos cu ele sinver isi spun, ea isi bate joc de tine isi va bate mereu joc de tine toate

| RAY a răspuns:

In ce categorie te afli?
Tipurii de barbatii
1. Baiatul rau (pericol).
– Un barbat care este periculos, de care ti-e teama dar in acelasi timp e plin de adrenalina. Este genul de barbat pe motocicleta, plin de tatuaje, care bea, injura si nu-i pasa de bunele maniere. Care mereu vrea sa arate ca el e seful si caruia ii place sa se bage in belele doar de amorul artei.
2. Aventurierul (distractie)
– Un barbat cu care te distrezi si nu te plictisesti niciodata. E genul de barbat care e in cautarea placerii si a distractiei. Mereu optimist si gata sa faca din orice experienta ceva fun, ceva aventuros. Le place sa faca o multime de tampenii si nebunii pentru a nu se plictisi. Femeile adora sa stea cu ei pentru ca nu se plictisesc, descopera mereu lucruri noi, mereu spun despre cat de frumoasa e chestia aia, si ailalta. De obicei sunt mereu in control in relatiile pe care le au si nu se lasa santajati sau intimidati emotional pentru ca au in general mai multe partenere iar femeile accepta asta ca parte din personalitatea lor.
3. Seducatorul (sex)
– Un barbat care te face sa te simti sexy si senzuala si care te provoaca mereu. Daca ati vazut filmul "Don Juan de Marco" el e. E genul de barbat care stie o multime despre femei, de la anatomia lor pana la detalii despre haine, rujuri, pantofi, tendinte. Spre deosebire de Bad boy sau de aventurier au o latura submisiva care ii face sa vrea mereu sa ofere placere unei femei. Sunt mai docili si mai ascultatori dar de obicei se plictisesc repede dupa ce au obtinut ce au vrut si nu stau mult.
4. Artistul (muzician, poet) – (emotie)
– Un barbat care e enigmatic si profund, care creaza emotii din nimic. Hai sa fim seriosi. Intreaba un barbat ce crede despre James Blunt si o sa auzi ceva total diferit de o femeie. Artistii fac femeile sa planga. Sunt genul de persoane care pot sa vorbeasca despre ce gust are o culoare sau despre forma unei pietre perfect rotunde, de consistenta sucului de portocala si despre frumusetea apusului de soare si sa te dea lacrimile. Femeile sunt atrase de barbatii care le fac sa simta emotii de genul asta si pentru ca de obicei tipul Artist este complet dezorganizat, ravasit si lipsit de self-control, se lasa ingrijiti si dominati.
5. Omul de succes (stabilitate si obiective)
– Un barbat care iti acorda echilibru si stabilitate si are un stil de viata de invidiat. E omul care aduce banii acasa, care are viata in control, care te face sa te gandesti ca vrei sa te mariti cu el pentru ca o sa ai un viitor asigurat. Creaza intr-o femeie senzatia de siguranta si stabilitate care e greu de gasit in ziua de azi. Cu toate astea, au o personalitate foarte dominanta pentru ca si-au creat succesul pe spinarea lor si sunt foarte incapatanati.
6. Parintele (control)
– Un barbat care iti spune ce ai voie si n-ai voie ce sa faci, te face sa te simti ca o fetita si te controleaza. Multe femei de cariera sunt atrase de tipul asta ciudat de personalitate. Datorita faptului ca se intalnesc cu o multime de barbati care se pleaca in fata lor, in momentul in care un barbat le trateaza ca pe niste fetite mici si le ordona sa faca un lucru, chestia asta le atrage la nebunie. Vedeti statisticile si veti observa o multime de femei care cad in extrema asta si se intalnesc cu barbati mult mai in varsta decat ele pentru ca spun ca cei de aceeasi varsta sunt imaturi. O multime de femei in pozitii puternice sunt atrase de latura asta, de a fi dominate si controlate in viata personala.
7. Tipul obisnuit (fidelitate)
– Un barbat care nu iese cu nimic in evidenta, care e loial si stabil. De obicei barbatii obisnuiti nu ies in evidenta…..pentru ca sunt obisnuiti. Sunt genul bun pentru o relatie, care muncesc mult, trag tare pentru familie, au o viata normala, o slujba normala, o casnicie normala si care nu se chinuie pentru mai mult pentru ca in general nu cred ca merita mai mult. De obicei sunt controlati de catre femei care le spun ce sa faca, unde si cand.
8. Catelusul (baietelul ei)
– Un barbat care iti face toate poftele si iti da tot ce vrei. Ah, ce-mi place asta. Mai ales ca il vad atat de des. Sunt genul de barbati care alearga mereu dupa fusta unei femei, gata mereu sa faca un compliment, gata mereu sa fie la dispozitie, gata mereu sa intrebe : cu ce te pot ajuta? De obicei sunt genul care nu se uita direct in ochii unui barbat, foloseste orice ii trece prin cap pentru a ajunge la o femeie si e foarte insistent. Femeile care sunt genul dominant au mereu catelusi prin preajma pentru ca sunt buni la casa omului. Te asculta, te aproba, te poti folosi de ei. De multe ori ajung in relatii cu ei, pentru ca nu mai e nimeni in preajma. relatiile nu rezista prea mult timp.
calitatii badboys
1. Atractia fizica e mare
Un "bad boy" e increzator in el si este plin de sex-appeal. Siguranta lui de sine te atrage precum un magnet, iar aerul de mister din jurul lui te face sa tremuri atunci cand il vezi. Si cel mai probabil nu esti singura fata care simte asa ceva.
2. Stie cum sa te abordeze
Un baiat rau stie ce vrea si stie cum sa obtina acel lucru. Va sti cum sa te abordeze inteligent, va fi viclean si te va face sa cazi in plasa lui cu cea mai mare bucurie.
3. Este diferit de tine
Contrariile se atrag? Ei bine, da! Fetele cuminti sunt cele mai atrase de baietii rai, iar asta tocmai pentru faptul ca sunt diferiti. Ele sunt intrigate de calitatile sau defectele baietilor rai si sunt dispuse sa ii descopere, cu riscul de a fi ranite.
4. Iti place gustul de aventura
Cu un baiat rau, ai mereu impresia ca faci ceva interzis, ceea ce poate fi extrem de excitant. Te surprinde mereu, poate nu tot timpul placut, dar momentele petrecute cu el sunt mereu altfel.

5. Sexul e grozav
Sau cel putin asa ar trebui sa fie. Baietii rai sunt rai si in pat, nu le e frica sa incerce pozitii noi si nu au retineri in ceea ce proveste locatiile potrivite.
Un baiat rau se impune, dar...

El este departe de baiatul amabil, putin timid si neprihanit, degaja siguranta pe care nu se sfiieste sa si-o arate. Carisma este un atu foarte important al seductiei, ce nu le poate lasa indiferente pe fetele din zilele noastre.

... este protector...

In conceptia lor, un barbat care se impune are capacitatea de a oferi protectie. Puterea de dominare de care da dovada are tendinta de a le face pe fete sa se simta in siguranta si de a le seduce. Ele isi imagineaza ca un bad boy va fi oricand gata sa le apere in cazul unor probleme. De fapt, fetele cauta versiunea moderna a cavalerului de altadata.

sexy si...

Imprevizibil, un bad boy nu le impune fetelor nicio rutina, este liber, un rebel, ramane el insusi. Face tot ce vrea si oricand doreste. Ii place sa surprinda si astfel sa aduca putin pigment in relatia de cuplu.

... diferit

Astazi, multe fete cauta o relatie iesita din comun, ceva cu adevarat diferit si un bad boy va sti sa le aduca acest lucru. Nu mai vor acel baiat dragut, complimentandu-le tot timpul. Bad boy stie cand sa le trateze ca pe niste printese si cand sa se poarte cu ele intr-un mod mai dur. Astfel incat, cu "baiatul rau", monotonia pare a fi inlaturata.

Ce mai doresc fetele:

Sa se razvrateasca. Pentru ele, simpla dorinta de a fi cu un bad boy inseamna o modalitate de a se razvrati, de a se arunca din trenul obisnuit pentru o viata mai putin plictisitoare. Asa spera ca vor putea sa traiasca experiente noi, cele pe care nu le vezi decat in filme.

O provocare. Fiindca nu este atat de usor sa cuceresti un bad boy, de aceea considera ca e o adevarata placere de a-l seduce. O modalitate de a demonstra ca sunt capabile sa faca lucruri diferite si sa se lanseze in provocari.

Sa arate ca au un ego puternic. A seduce un bad boy este pentru ele sinonimin cu a-si maguli egoul. Fetele alearga dupa tipul acesta de barbat si tot ele vor putea sa se laude.

In fine, daca fetelor le plac "baietii rai", este si pe motiv ca ei au inteles ca nu trebuie sa-si piarda timpul sa ofere flori, sa se nelinisteasca, sa alerge dupa reprezentantele sexului frumos. D

| Emilian65 a răspuns:

Alta fata, pentru chipul si asemanarea ta, nu gasesti?

| J0B0MAT a răspuns:

E greu sa renunti la o persoana pe care o iubesti. Daca tu crezi ca ea merita si ca nu o va putea inlocui nimeni, atunci nu renunta.Dar daca nu merita cu adevarat sa lupti pentru ea, atunci nu are rost ca tu sa suferi. Dupa calitatile pe care zici ca le ai, cu siguranta vei mai gasi pe altcineva.

| RagnaRDET explică (pentru J0B0MAT):

Habar nu am ce sa cred... cred ca ei nu ii pasa deloc de mine doar ca nu o pot scoate din cap deloc, efectiv stau ca prostu in pat gandindu-ma intr-una la ea... am sa innebunesc psihic incet cred ca asta se va intampla laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru RagnaRDET):

Nu stiu cum sa te ajut mai mult.Tu singur trebuie sa iti dai seama ce iti doresti cu adevarat.Nu pot sa iti spun sa renunti, cand nu pot cunoaste tot ce e in sufletul tau, pentru ca si mie mi s-a spus de multe ori sa renunt, de persoane care nu ma cunosteau cu adevărat; si asta doare. Tu te cunosti cel mai bine si de aceea decizia ta ar trebui sa fie cea mai buna pentru tine. Ceilalti iti pot spune ce este mai bine din perspectiva fiecaruia; se poate ca ce e bine pentru altii sa fie bine si pentru tine, se poate sa nu.
Poate te ajuta sa mergi sa o vezi si sa ii spui in fata tot ceea ce simti, fara sa iti fie rusine.Vezi ce are si ea de zis si poate stand fata in fata iti vei putea da seama ca nu merita.

| RagnaRDET explică (pentru J0B0MAT):

Stie ce simt, nu ii pasa laughing E complicat rau, eu o vrea, ea nu ma vrea, are pe altu/altii, m-o inlocuit, eu nu pot sa o inlocuiesc in primul rand nu ar fi corect de fata cu, care as incerca sa o inlocuiesc, pentru ca sentimentele mele tot la satana ar fi... tot ce imi doresc pot spune e ea... dar asta e imposibil 100 %.O sa urmeze o luna grea, de asta sunt singur in care voi fi macinat prin interior de tot, sper si eu sa imi revin intr-o zi.

| J0B0MAT a răspuns (pentru RagnaRDET):

Cu totii trebuie sa trecem prin durere pentru a putea aprecia apoi fericirea. O sa treaca, iar tu cu siguranta vei avea ceva bun de invatat din asta care te va ajuta pe viitor.
Si eu sper sa te faci bine! Iti tin pumnii stransi si ti-i dau dupa: ))

| RagnaRDET explică (pentru J0B0MAT):

Multumesc pentru urarile de bine big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru RagnaRDET):

Cu multa placere! happy

| h3r a răspuns:

Fii bărbat și dispari din peisaj. Vei merge mai departe și vei vedea că aceste lucruri se realizează în timp, cu încredere și în doi, în niciun caz cu o fată care pleacă peste noapte.

| peperonies a răspuns:

Mie imi suna a fatalau. cred si eu ca a plecat la altu.

| AliGab a răspuns:

Chiar tu ai spus cum te trateaza. De ce ai vrea in viata ta pe cineva care te trateaza asa? O iubesti? Daca da, las-o in pace si mergi si tu mai departe. Exista cu siguranta pe lumea aceasta o femeie care sa te respecte si sa te iubeasca atata timp cat si tu o respecti si iubesti pe ea. Cauta reciprocitate si nu mai accepta sa fii invinuit de esecurile cuiva fara ca macar sa fii vinovat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, frumosule, fosta ta femeie crede ca esti sclav, ca daca nu credea asta, nu se purta asa cu tine. Si tu esti, ca daca nu ai fi fost, nu iti trecea prin cap sa o ierti si in niciun caz sa ii scrii. Daca dupa o relatie de un an si jumatate ea te paraseste cu prima ocazie e clar ca ai facut multe lucruri gresit. Nu e de ajuns sa nu inseli o fata ca sa ramana cu tine, fie vorba intre noi, nici daca ai fi inselat-o nu ar fi cantarit prea mult presupunand ca stii ce sa spui si ce sa faci dupa ce ai fost prins cu mata-n sac. Si aici nu e vorba de iubire, tu nu ai iertat-o pentru ca o iubesti, tu ai iertat-o pentru ca esti slab. Ti-e frica de ea, ti-a fost tot timpul frica de ce poate sa-ti faca si cum se poate razbuna pe tine si acum esti dispus sa accepti si umilinta suprema doar pentru ca nu ai destul sange in oua incat sa infrunti realitatea. Jet si la gara, ai devenit bataia aleia de joc pentru ca meriti, nimic mai simplu. Ori inveti sa fii barbat, ori iti asumi conditia de pres pentru sters pe picioare. Nu te plange ca ai fost strivit daca ai ales sa te transformi in vierme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea iti vorbeste de actualul si tu stai sa asculti, n-are nici o vina fata sa stii.Ai zis ca arati bine asadar Agata, cum zice verginica, rupe paturi, mese, dusumele. Sterge-i numarul, schimba-ti numarul si ia-o de la capat daca esti barbat, daca nu plangi dupa ametita aia.

| MidnightR a răspuns:

Renunta.Treci peste.

| Kira5854 a răspuns:

Fetele sunt niste cretine, majoritatea fetelor nu stiu ce iti doresc, noi de obicei realizam ce pierdem, dupa ce pierdem de tot, mi-ar placea sa iti spun sa te duci dupa ea, insa daca fostul ar veni la mine, acum cand am o alta relatie de ceva timp i-as da o palma si un sut in fund si iubitul meu probabil doua, dar la mine a fosst diferit, el m-a inselat si a scos cateva vorbe despre mine(doar la 2 prieteni, dar era de ajuns). Esti vazut foarte nasol de fosta, daca vi si ii spui ca inca o iubesti si vrei sa fi cu ea, incearca sa te apropii de ea ca prieten, poate reusesti in modul asta sa te intalnesti cu ea "sa mai discutati", important e sa fie singura sia tunci te apropii cat poti, dar "fara miscari bruste".

| cineva666 a răspuns:

Chiar daca iti este greu ar f cazul sa renunta..nu te merita. incearca sa o uiti.

| AleisterHN a răspuns:

În primul rând, voi încerca să fiu imparțială pentru a nu mă pronunța mai mult în favoarea unuia decât a celuilalt. Situația, după cum se prezintă, are doar o formă dificilă, pentru că fondul, e chiar simplu. Tipa respectivă a fost la acel moment frustrată și astfel a încercat să obțină de la altcineva ceea nu a putut construi cu tine, datorită acelei „conjuncturi nefericite" așa cum o numești. Nu poți afirma că ea nu te mai iubea, pentru că nu ai de unde cunoaște trăirile și simțirile unui om de care nu ai fost aproape. Probabil că pentru ea, cunoașterea altui tip, poate o anumită cantitate de atracție și noul, s-au simțit ca o evadare dintr-un circuit închis. Nu pot spune dacă tu ai procedat corect, sunând-o după trei săptămâni, pentru că doar timpul poate hotărî dacă ai luat sau nu o decizie corectă. O persoană a cărui discernământ e letargic (ea) și pentru care morala și vechile principii nu mai există, va fi greu de stăpânit, nu de tine și de ea însăși. Restul poveștii o cunoști și sper, că ai reușit să decoperi măcar o parte din mintea ei.

| RagnaRDET explică (pentru AleisterHN):

Nu voi incerca sa te contrazic fiindca poate ai drepate dar parerea mea e ca nu ar fi trebuit sa ma insele fiindca as fi reusit cumva sa rezolv acea '' conjuctura nefericita " dar cum am spus si la inceput din cauza ca o iubesc asa de mult am si iertat-o si cred ca toata viata o voi ierta pentru tot ce ar face dar sper totusi sa nu mai aflu ca face alte '' nnebuneli ". Consider ca am facut bine deoarece am postat de ceva timp acest mesaj si dupa ce am inceput sa o sun, am reusit sa ma intalnesc cu ea, azi ne intelegem foarte bine si cred ca totul va fi super intre mine si ea, consider ca ma voi impaca cu ea, aleg sa am din nou incredere in ea fiindca o iubesc mai mult decat orice si cred ca a realizat si ea pe cine iubeste dupa ce m-am intalnit cu ea si am petrecut 2 seri superbi in compania ei. Ai spus ca ea e o persoana fara discernamant, nu e adevarat tu nu o cunosti cum o cunosc eu si nu exista o persoana mai morala ca ea dar ca are o problema are momente sa uite acest lucru si in momentele alea nu conteaza cu cine se pupa, etc, Cam asa facea cu cel care m-as inselat dar cu mine cred ca va fi diferit, oricum timpul va demonstra asta, voi avea rabdare si voi avea incredere in ea, sper sa nu ma insel si sper sa nu ma mai insele. Am uitat sa mentionez mai sus dar sunt o persoana foarte impulsiva si reactionez de fiecare data urat cand aud ca face o boacana, cred ca as fi in stare sa fac si o crima pentru ea, oricum timpul va demonstra daca ma mai inseala. (o bag la 2 m sub pamant ) glumesc evident dar sper sa ma iubeasca si ea cum o fac eu happy Sincer si adevarat happy