| BlueBird a întrebat:

E un dezavantaj sau un avantaj faptul ca pun orice la suflet? ( scuze d categorie )

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Acest "orice"" poate fi o problema,iti poti provoca suferinte gratuite si amaraciuni lipsite de logica. Opune-te, selecteaza din toate, doar ce este cu adevarat important pentru tine.Altfel,vei umbla printre oameni ranita si suferind mereu, incapabila sa te bucuri cu adevarat.Incearca.E greu,dar, cu ratiune si vointa, o sa reusesti.

| Dav7id a răspuns:

Este.Pune suflet, dar dupa ce te asiguri, chiar daca nici asa nu e bine.Intradevar e bine sa stii ca cineva pune suflet, dar cine e alaturi de tine poate nu pune si va avea urmari asupra felului tau de a fi te poate schimba si afecta. Avantaj sau dezavantaj, tu il poti face sa fie si una si alta.

| pink10 a răspuns:

Din experienta, este un mare dezavantaj...Si greu este sa traiesti cu el :-J

| Pho3nix a răspuns:

Pune suflet pe ceea merita cu adevarat si ceea ce este important pentru tine.
Dar, NU pune suflet pe gura lumii rele si pe alte situatii/chestii rele. Niciodata!

| mihaibr11 a răspuns:

Incearca sa te detasezi ca altfel iti va fi foaaarte rau. Si eu eram exact ca tine. Incearca sa discerni, sa gandesti la rece, in ce merita si in ce nu, sa pui suflet. Succes

| Princess_6312 a răspuns:

Asa si asa. Depinde de eveniment.

| problems a răspuns:

Este si un dezavantaj si un avantaj adica uite : daca te felicita cineva pui mai mult la suflet si te ambitionezi tot mai mult dar exista si multa lume rea, geloasa, care vrea poate sa iti faca rau asa ca tu trebuie cand iti zic ceva sa fi mai inteligent ca ei si sa le dai replica uite un caz de al meu(scuze punctuatia):Mi-am luat spray paralizant si m-am dus la scoala la care o colega ia uite.l pe asta veni cu spray fricosu (iar la noi multe fete au oua si paduchii in par)si i.am zis : l.am luat sa iti paralizez paduchii. uite asta e o replica