| Roxxx_7427 a întrebat:

E urgent TPU!

E vorba de o greseala pe care am facut-o acum ceva timp acum cateva luni...mi-am facut o poza goala si i-am trimis-o prietenului meu care acum e fostul meu prieten el acum vrea sa o arate altor persoane! am fost proasta am fost cea mai care cretina! cum sa fac sa o stearga de tot!?

Sa ii zic mamei mele? imi e frica pentru ca poate mama si tata se vor certa foarte rau si poate se vor despartii si nu vreau ca din prostia mea sa se desparta ei!

va rog ajutati-ma!

dau funda! vreau rasp cat mai rapide!

25 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Naspa treaba! cum ai putut sa faci asta mai? tine de respectul fata de propria persoana, sa tii la demnitatea ta.cum sa-i arati lu' ala poza cu tine dezbracata? el e un nesimtit, clar, daca ti-a cerut asta? si tu cum ai putut sa faci ce ti-a spus el? ..doamne.era logic ca vrea o singura chestie de la tine.as fi curioasa sa stiu cati ani ai.in fineoh go on as putea sa te "cert" incontinuu dar mi-as pierde timpul si acum chiar ca nu`mi permit...cel mai bine ar fi sa-i spui mamei tale sincer.chiar daca e foooarte rusinos, nu ai ce face.sau daca tatal tau e un om mai "dur" il poti pune sa se ia de el.asta depinde numai de varsta voastra.am o colega care cand eram prin generala asa procedalaughingil punea pe taikcasu care`i politist comunitar sa se ia de toti fraierii care o vrajeaurolling on the floor a avut si ea o experienta ca a ta..nu era cu o poza, dar tot amenintari erau.aici e doar vina ta, scuza`ma ca`ti zic.inca nu pot pricepe cum ai putut face astastraight face ala urmareste si acum ceva, de te amentinta.nu m`ar mira sa iti ceara sa te culci cu el, e tipic nenorocitilor ca elstraight face incearca ceva pe la politie...

| mona a răspuns:

Vorbeste cu fostul tau prieten fara sa va certati si explica i cat de rau poate sa ti faca daca mai arata poza la cineva, daca are aia 7 ani de acasa si daca ai contat ceva pentru el te va intelege, daca nu, nu ti mai ramane decat sa vorbesti cu mama ta

| stejara2 a răspuns:

II poti spune ca asta e hartuire sexuala, si ca te poti duce la politie daca nu o sterge in prezenta ta... daca continua, atunci va trebui sa ii spui totusi tu mamei tale greseala si ea va interveni.Succes!

| doc69 a răspuns:

Poti sa faci plangere la politie..sau il poti ameninta ca faci plangere la politie si ca el e cel care ti-a facut pșoza fara voia ta...si acum te santajeaza..si...vezi ce raspuns primesti..altfel..dak tot ai facut poza inseamna ca nu esti pudica poti sa pari si indiferenta ..bine ca nu a fost ceva mai rau.

| doc69 a răspuns:

Mama si tatal tau daca e sa swe desparta nu se despart din cauza pozei tale ci din cauza faptului ca nu mai au nimic in comun

| Gabriella24 a răspuns:

Buna! Uite incearca sa discuti cu el nu sa te certi cu el vei inrautazii situatia. Spune-i cati ani ai de te porti asa?! spune-i ca stii multe exemple de relatii in care au facut schimb de poze mai intime si acele poze au ramas intre ei si dupa ce s-au despartit. Si uite un exemplu am eu. Prietenul meu mi-a dat o poza ai dezbracat cu el bine nu i se vede fata laughing [cine vrea sa inteleaga, intelege] si bine noi inca avem o relatie dar ne certam des asta ar insemna ca de fiecare data cand ne certam eu sa il amenint zicand ca voi trimite acea poza?! nu clar nu o sa fac asta niciodata. Si daca in aceea poza tie nu ti se vede fata poti sta linistita ca nu are dovezi ca aceea persoana esti tu. dar daca iti apare si fata ar trebui sa ii spui ca e josnic ce face si ca tu ai fii vrut sa ramaneti prieteni. Si spune-i ca daca asta vrea sa faca atunci sa trimita poza. si isi va amintii de relatia ta cu el si nu trimite aceasta poza. Bafta! scuze asta e tot ce am putut gandii in timp record laughing.

| DeniAli14 a răspuns:

Hey, eu spun sa te impaci cu el (nu pentru o relatie). Sa faci tot posibilul sa va impacati iar in ziua cand mergi la el, stergi poza. Apoi poti sa ii dai liber pentru faptul ca nu a avut putin bun simt. Parerea mea, daca te iubea asa de mult nu ar fi vrut sa faca asta si ar fi sters'o sau sa o pastreze pentru el.

Acesta e sfatul meu si pe viitor ai grija cui ii dai poze intime.
Spun asta pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator. Si a fost o invatatura de minte.

Succesc!:*

Răspuns utilizator avertizat
| spiniii a răspuns:

Eu zic sa-i distragi atentia, gen da-te la el si i-ai telefonul apoi sterge poza daca asta nu merge gaseste ceva cu care sa-l ai la mana! ceva de care sigur nu ar vrea sa afle ceilalti trebuie sa fi fost ceva "secrete" pe care ti le-a spus in timpul relatiei[cu toate ca este urat sa faci asta dar pana la urma eu cred ca asa as proceda]

| raluca0306 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, ar fi urat din partea lui daca ar arata poza, ar insemna ca este nesimtit. Poate ar fi mai bine daca i-ai spune mamei tale, nu stiu daca e o idee buna, dar poate te-ar intelege si roaga sa te ajute... Iar pe viitor sa nu mai faci chestii din alea. Bafta!

| PeaceDay a răspuns:

Daca iti cere ceva..ai putea sa ii faci plangere la politie pentru santaj.

| Azµre a răspuns:

E bine ca recunosti singura... ce sa faci acu n-ai ce face laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o moarta! Ciocul mic, fa-te ca ploua. Daca ai stii cate poze cu pitzipoance si teracotiste bantuie pe internet, una in plus sau in minus nici nu mai conteaza...
Sa speram ca nu o sa afle ai tai. De restul, who cares? Oricum, asta e marea chichita a pozelor cu fraiere goale: daca nu o sa candidezi vreodata la vreun Miss Univers, ceva, nimeni nu o sa isi mai aminteasca in 6 luni...
PS. Eu cred ca sunt demult pe twitter, deja, daca ai fost fraiera...

| costellodonatz a răspuns:

Esti un fel de Adrian Cristea in varianta feminina. FELICITARIthumbs up

| PamPamPaaaam a răspuns:

Daca e poza pe pc - vorbeste cu cineva sa-i viruseze pc-ul, daca e pe telefon - vorbeste cu cineva sa il fure...

| dyana18 a răspuns (pentru PamPamPaaaam):

laughing))genial

| PamPamPaaaam a răspuns (pentru dyana18):

Imi inchipui rolling on the floor!

| coco64 a răspuns:

Draga,ai tai nu au cum sa se desp ca tu pozezi goala. Daca se despart,au ei alte motive,mai grave, pe care nu le stii tu! Ca sa il faci pe ala sa nu mai arate poza ii zici ca ai vb cu mama ta si ca mama i-a spus si tatalui tau si ca dupa ce ti-au facut scandal acum le-a trecut si au spus ca daca poza ta apare pe undeva il dau in judecata pe fostul. Ei spun ca daca tu, incerci sa arati poza fara acordul meu asta inseamna violarea sferei private si poti fi facut raspunzator si vei avea de platit daune civile, adica o mare suma de bani pe care ei au de gand sa ti-o ceara prin justitie. Publicarea sau traficul cu poze indecente fara acordul pers in cauza poate fi interpretata si ca tentativa de santaj. In cazul in care tribunalul va decide ca ai incercat sa ma santajezi, delictul se pedepseste cu inchisoarea.Asca ca gandeste bine ce faci! Asta ii spui cretinului tau fost! Exact cuvintele de mai sus!

| skumpika96 a răspuns:

Daca acest baiat chiar a tinut la tine atunci nu v-a posta poza, daca chiar a facut prostia sa o posteze neaparat sa le zici alor tai vor face tot posibilul sa te ajute si vor lasa cearta la o parte.Problema ta este mult mai importanta si delicata decat certurile lor.Zi-le totusi cand sunt in toane bune si multa bafta. Sper ca totul sa se termine cu bine.:*

| Roxxx_7427 explică:

Pai mama si tata s-au mai certat si nu vreau sa stie tata.el e plecat dincolo si o va lua la rost pe mama ca nu a avut grija de mine ca nu m-a educat...dar mama nu are nici o vina ca eu am fost redusa mintala in momentele acelea...straight face

| Roxxx_7427 explică:

Apropo...am uitat sa mentionez ca si eu si el suntem minori!

| Mgapapy a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu persoana aia sau daca o are in calculator sa faci intr-un fel sa il virusezi tare sa stearga cam tot ce are si asa sa scapi de poza de la el

| DarkViper a răspuns:

Viruseaza-i pc-u ee vreo 10 trojane 10 keylogere ala e pc lui iese fum laughing sau daca vrei virusi mai puternici...dar nu te juca cu ei laughing