| marian32334 a întrebat:

Ea se acunde de parintii ei cu relatia noastra desi eu, si nimeni din jurul nostru nu ar vedea de ce ea ar face asta.
Suntem impreuna de aproape 3 ani, ne-am cunoscut cand ea era in clasa a 12-a si trebuia sa dea bacul.Eu pe atunci munceam si inca nu terminasem liceul.Inainte de mine ea a avut un iubit cu care a stat 3 ani in pana in ziua in care l-a prezentat parintilor. Ziua in care s-au despartit deaorece parintii le-a interzis sa mai fie impreuna.Parintii ei stiau de el dar avea program si ei ii era foarte greu sa fie cu el.
Asta se intampla si cu noi 2. O lasa cu program, ii interzicea uneori sa se vada cu mine.EA ascundea orice lucru legat de noi, unde mergeam ce faceam.PArintii ei stiau de mine dar stiau k nu am liceul terminat si tot se luau de ea cu asta.Eu eram foarte frustrat de asta pentru ca nu intelegeam dc sunt ei asa deoarece munceam si aveam un venit destul de bun.Provin dintr-o fam normala si civilizata nu prea bogata.Clasa medie.Dar imi permiteam sa fac orice cu ea, nu se punea problema de bani.Parintii ei au o afacere locala si lucreaza la stat.
Ea intre timp ascundea orice fata de ei tot ce faceam.Cand iesem in oras le spunea parintilor ca iese cu colegii.Doar de revelion stiau k ea este cu mine si at era si mom cand eu ma vedeam cu ei.Ei nu pareau sa aiba nimic cu mine.Anii au trecut timp in care noi 2 am facut multe, am fost prin multe locuri dar acest lucru ea il tinea secret fata de parintii ei. Punanduse problema de scoala am decis sa reiau liceul in acealsi oras unde face ea facultatea loc in care am si gasit un loc de munca decent si foarte ok.Deocamdata stau la camin desi imi permit sa stau cu chirie cu ea.Dar ea prefera sa stea la camin si in continuare ascunde faptul ca eu sunt aici muncesc si fac si scoala.Mereu o intreb, De ce ascunde
Cand are de gand sa le zica parintilor ei de noi2.
Nu vreau decat sa nu mai tac din gura cand ea vorbeste la telefon cu parintii ei si sa stie ce facem noi k in final sa nu ii mai interzica anumite chestii.Cand mergem amandoi in orasul natal ea insista sa ajung mai tarziu sa nu mergem amandoi, la mare nu mergem impreuna deoarece spune ca nu o lasa parintii ei.EA ascunde k un actor de teatru tot ce face ea in viata de zi cu zi fata de parintii ei si asta ma deranjeaza rau de tot desi nu ar trebui k nu face nimic gresit.Eu nu o trag in jos cu facultatea ci chiar o sustin.M-am schimbat mult de cand sunt cu ea, nu mai sunt baiatul ala rau care face numai prostii lucrez intr-un loc decent si fac si liceul numai ca sa nu mai zica parintii ei k nu am scoala.Dar ea tot se acunde.In timp ce eram cu ea am cunoscut mai multe fete care vroiau sa fie cu mine si parintii acelor fete ma iubeau dar eu am refuzat sa fiu cu ele pentru k o iubeam pe ea.Eu sunt comfuz, nu stiu de ce se ascunde cand ar trebui sa fie ok. Tatal ei a terminat liceul la varsta de 30 ani si vrea ca fata ei sa fie cu un baiat bogat, dar la mine nu s-a pus problema de bani deoarece am muncit si muncesc in continuare fara liceu.Si m-am mutat si in orasul in care face ea facultatea doar ca sa fiu cu ea.Acum putem fi impreuna.Am putea sta amandoi in chirie dar ea nu vrea asta deoarece se ascunde de parintii ei.Am sacrificat multe..am facut multe sa fim impreuna, mi-a fost greu.Si nici acum cand totul pare ok nu vrea sa le spuna parintilor.Motiv, nu o inteleg parintii ei destul de mult.Si de fiecare data cand o intreb cand are de gand sa le zica plange ca cica mereu ii zic asta.Am vrut sa ma despart de ea, am alungato dar nu a vrut sa ne despartim mereu a venit inapoi. Orice i-as face sa o indepartez k nu mai accept sa se ascunda, ea vine inapoi.Chiar eram hotarat sa ma despart de ea si l-am rugat pe taicasu sai interzica cum a facut si cu fostul ei iubit sa mai fie cu mine si ca ea ascunde tot ce face fata de ei.EL a ignorat asta si nu i-a zis nimic ei.Acum daca o intreb dc nu spune parintilor de noi 2 zice ca taicasu e sever.Ea ma iubeste mult si eu pe ea dar ea vrea sa avem o relatie dar fara sa stie parintii ei si nu inteleg de ce.In ultimu timp sunt suparat nervos cu ea, tip la ea o alung dar ea nu renunta.Sunt foarte comfuz, poate ziceti ca sunt nebun si va dau un scenariu dintr-un film prost, dar chiar vreau sa stiu ce parere aveti si voitongue.

10 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu trebuie sa fi dur cu ea.Dar avand in vedere ca este in clasa a 12-a din cate am inteles nu trebuie sa se ascunda de parintii ei! Este majora (sau aproape depinde), poate sa aiba o relatie este suficient de matura! Si incearca sa o invenstighezil...sa nu te insele.Ai intretinut relatii sexuale cu ea? Astept un raspuns(la comentariu).

| stelyii a răspuns (pentru lolly):

Ea este la facultate..anul2 sau 3...se cunosc de cand era ea in clasa a12a \tongue

| doc69 a răspuns:

Stai langa un om pentru ca pur si simplu asa iti este bine..Cu bune si rele..sa fie acesta aspect cu parintii singurul rau din relatia voastra.Da-i timp si ei sa se maturizeze.Nu suntem roboti nu toate fatetele personalitatii noastre se dezvolta in mod egal.Va depasi aceasta problema mai usor cu ajutorul tau.Deja daca o sa mai privesti ca pe o problema fundamentala a relatiei voastre aceste reactii o sa ai tu o problema -nu o sa mai vezi iubirea.Si este un sentiment atat de puternici si de fragil daca nu este ocrotit incat il poti pierde.Cresteti impreuna, iubiti-va traiti clipa si admite ca in timp, impreuna vav veti schimba in si mai bine sau si mai rau. Apreciaza ce ai langa tine nu doar din vorbe ci efectiv, real.Gandeste-te ca tu pe ea o iubesti nu pe ai ei,cu ea iti imparti bucuriile si necazurile nu cu ai ei,nici tu nu esti perfect,nimeni nu e. Iubeste=o cand merita mai putin, atunci are mai mult nevoie, iubeste-o pur si simplu pentru ca exista, de asta ai tu nevoie, sa nu mai fii confuz.Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| Zeref a răspuns:

Mai baiete, din ce ai zis tu tind sa cred ca tu esti de nota 11 si ea e speriata.Si cred ca are alt motiv in spate mascat abis de frica parintilor si de asta nu vrea sa le spuna ca sa nu te piarda. Oricum tu nu ai nici o vina si e chiar de admirat ce ai facut si ce faci pentru ea.Tot respectul.Dar cred ca orice om are o limita.Asta cu frica de parinti apare prin primele saptamani si pana la 2-3-4 luni.Mai incolo indiferent cat de paranoia ar fi un parinte, daca vede ca nu-i faci nici un rau si te porti frumos cu ea si chiar muncind si implicandu-te sentimental, se da pe breazda si te accepta.La mine a fost ceva asemanator.Eram la ea in casa cu fratesu si a venit la mine in brate si atunci intrase masa.Si ea a inceput sa tipe ca nu stiu ce fel de fica are si ca schimba baietii ca pe sosete.Blabla.Este timpul sa ai o discutie FFFFF serioasa cu ea si sa afli adevarul.Ce este sigur si cred ca stii si tu deja ca motivul pentru ca nu le zice parintilor nu este cel care-l spune.Pari un baiat destul de ok si descurcaret.Esti sigur ca ea e aleasa?

| Ahead a răspuns:

Afla mai multe despre ea, despre trecutul ei, despre familia ei fa legaturi citeste dincolo de cuvinte daca nu te descurci apeleaza la un psiholog

| stelyii a răspuns:

Nu mai fi atat de dur cu ea si incearca sa o intelegi ca ea chiar se teme de parintii ei! tu daca esti mai mare decat ea, ai grija de ea si sustine-o, nu o lasa la greu, nu o mai alunga! ce te intereseazape tine parintii ei? cu ei vrei sa ai o viata? Nu cred si nu ar trebui! de ce iti versi nervii pe ea? u stii ce inseamna teama de parinti? tu iti dai seama ca daca ea se confrunta cu ei pentru tine, apoi dupa un timp va despartiti din temir ce motiv, ea va ajunge singura, unde se va duce, nu la parintii ei? cine ii va plati facultatea? sau chiria la camin? daca este o fata cuminte si la locul ei, eu zic ca merita mult mai mult de la viata si de la tine in primul rand! iti este greu sa o sustiti in continuare?tongue sa o iubesti\? mai ales cand stii ca te iubeste!

| marian16 a răspuns:

Sint atit de multe femei pe care le poti iubi fara atitea complicatii, asa ca poti scapa usor de aceasta complicatie. Sfat : da dupa ele frate!

| stelyii a răspuns (pentru marian16):

Sunt multe femei ca sa le poti iubi fara complicatii insa pentru alea cu complicatii uneori se merita sa lupti mai departe! pentru ca in spatele atator greutati si complicatii se afla ceva bun! de obicei pentru a avea ceva bun si de calitate oamenii rabda multe!