| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Am 22 de ani si am o relatie de 3 ani cu un baiat de 23.Am locuit impreuna la mine insa parintii l-au dat afara pentru ca nu avea bani.Ne-am vazut pe ascuns si nu m-am mutat cu el pentru ca nu avea bani si eu eram la facultate.Acum am terminat facultatea si ne-am mutat la ai lui, dar am plecat pentru ca nu imi placea acolo. El nu era acasa cand am plecat si s-a suparat.De atunci am vorbit la telefon si i-am zis sa stam undeva cu chirie, dar nu vrea. Mie nu-mi place de ai lui si nici lor de mine, iar ai mei nu-l suporta.Cred ca nici el nu ma mai vrea, desi m-a astepat si m-a luat sa locuim la ai lui.Eu desi l-am ranit il iubesc. Ce sa fac sa fim impreuna? Ar trebui, daca ma iubeste sa vina cu mie sa stam cu chirie?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ar trebui daca te iubeste sa vina sa stea cu tine cu chirie. dar si tu, daca il iubeai, nu ai fi plecat de la el cat timp nu era acasa. Asa ca nu cred ac e cazul sa ii pui lui dragostea la indoiala, atata timp cat tu ai demonstrat ca nu-l iubesti.

| Zenithf a răspuns:

Cam asa se intampla in toate relatiile cand sunt alte persoane prea bagacioase. Si voi doi nu prea puteti face nimic, chiar daca reusiti sa gasiti unde sa stati in chirie, pentru ca nu va veti putea descurca nici acolo fara ajutorul parintilor.

| anad a răspuns:

Daca te iubeste ar trebui el sa incerce sa faca tot posibilul sa fiti impreuna. Se pare ca ori este comod si vrea sa rezolve problemele altii, ori relatia este cu probleme si ar fi bine sa vezi ce va mai fi. Tu insista sa fiti impreuna si neaparat singuri intr-o chirie, cauta-l, sa fii impacata ca ai facut tot ce s-a putut.

| Linda a răspuns:

Nu merita sa fii cu un astfel de baiat. Cine nu este in stare sa se desprinda de parinti nu este apt pentru o relatie serioasa.

| aliyna a răspuns:

Greseala ta a fost ca ai plecat fara sa-i spui si lui ce vrei sa faci. El a considerat ca l-ai parasit si presupun ca din acest motiv nu vrea sa va mutati impreuna. E posibil ca si sentimentele lui pentru tine sa se fi schimbat, daca nu doreste sa va mutati impreuna inseamna ca nu te mai iubeste.Ati incercat sa fiti impreuna dar nu a mers, ar trebi sa te gandesti daca, pe viitor, tot asa vrei sa fie relatia voastra, sa va mutati cand intr-o parte cand in alta, fara a va stabili intr-un loc. Daca nu doreste sa va mutati impreuna nu mai are rost sa insisti, l-ai ranit si nu poate trece peste asta.

| snowflake a răspuns:

Da!
daca te iubeste, ar fi bine sa isi ia o slujba, sa faca sacrificii. dar, din cate observ nu e dispus sa o facawinking
eu zic ca, la varsta ta nu ar trebui sa iti bati capul cu astfel de probleme, viata e prea frumoasa happy