| efimash a întrebat:

Ejacularea precoce, poate sa treaca de la sine
p.s am 20 de ani nu am o viata sexuala regulata, si mi-am inceput viata sexuala la 17 ani.
precizez ca ejaculez repede prima partide si a doua partine sunt zeci de secunde, deja a 3 poate sa fie 5 minute.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, iti va trece de la sine dupa ce vei avea o activitate sexuala constanta, continua si mai ales una regulata cu o unica fata/femeie sau persoana. Experienta acumulata si scaderea excitabilitatii resimtite in momentul in care vei fi in preajma unei aceleasi femei/persoane va conduce la insusirea capacitatii de a-ti controla ejacularea.Dar ceea ce se poate afirma foarte sigur este aceea ca acest lucru nu se petrece asa "peste noapte", fiindca este posibil ca in unele cazuri sa fie necesara o perioda destul de lunga de timp.Succes in activitatea viitoare.

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

In cazul tau, daca si a 2-a oara tine atat ar putea fi vorba de ejaculare precoce asa ca-ti recomand sa consulti un doctor. Cu cat o tratezi mai repede, cu atat mai bine!